یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

اعلام نتایج نهایی انتخابات شورای صنفی دانشجویان و دستیاران در ۱۳۹۸

22

نتایج نهایی انتخابات شورای صنفی دانشجویان و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد.

به گزارش مفدا بهشتی، به نقل از مدیریت امور دانشجویی، فرآیند انتخابات و اعلام نتایج اولیه انتخابات شورای صنفی دانشجویان در جلسه کمیته نظارت که در روز شنبه چهارم خرداد ماه، تشکیل شد طرح و مورد تایید اعضا کمیته نظارت بر انتخابات شورای صنفی دانشگاه قرار گرفت.

درآغاز این جلسه، امیرحسین حکیمیان مدیر اموردانشجویی و دبیرکمیته اجرایی انتخابات، ضمن ارائه گزارش کامل از روند برگزاری انتخابات اظهار داشت: در این دوره ۱۶۰ نفر از دانشجویان آمادگی خود را جهت کاندیداتوری انتخابات شورای صنفی در دانشکده ها و خوابگاه ها اعلام و در سامانه ثبت نام کردند و در نهایت ۱۱۳ نفر در این رقابت مشارت داشتند.

دبیرکمیته اجرایی افزود: انتخابات در ۲۰ حوزه انتخابیه اعم از دانشکده ها و بیمار ستان ها در روز ۲۵ اردیبهشت تشکیل شد و ۲۰۲۷ نفر در این دوره از انتخابات مشارکت داشتند.

وی ادامه داد علی رغم این که انتخابات در ۳ دانشکده و ۹ خوابگاه به دلیل برابری  یا کمتر بودن کاندیداها از اعضای شورای صنفی تشکیل نشد و در ۳ خوابگاه نیز شورای صنفی سال قبل به دلیل تعیین تکلیف خوابگاه ابقا شدند، این مشارکت نسبت به سال پیش در شرایط مساوی بسیار پر شور و چشم گیر است.

حکیمیان افزود: در ۳ دانشکده توانبخشی، تغذیه و صنایع غذایی و داروسازی که بر اساس تبصره ۲ بند ۸ ماده ۲ دستور العمل اجرایی آئین نامه شورای صنفی دانشجویان «چنانچه پس از تمدید زمان ثبت نام در واحدی تعداد ثبت نام شوندگان برابر تعداد اعضای شورا یا کمتر باشد انتخابات برگزار نشده و داوطلبان پس از احراز صلاحیت عضو شورای صنفی واحدمذکور خواهند شد» انتخابات برگزار نشد و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی صندوق سیار تدارک دیده شد. همچنین در دانشکده دارو سازی به دلیل هم جواری  با دانشکده پرستاری مامایی آرای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده هم جوار اخذ گردید.

مدیر امور دانشجویی همچنین ضمن اشاره به حجم بالای اقدامات انجام شده جهت آماده سازی و اجرای انتخابات، تاکید کرد: فرآیند انتخابات بر اساس آئین نامه و دستور العمل اجرایی آن مطابق با فرآیند انتخابات سال قبل انجام شد، مضاف بر این که در این دوره تبلیغات فیزیکی نیز، به بیمارستان ها ارسال شد، تا  به پرستاران و کارورزان و کار آموزان و هم چنین دانشجویان تحصیلات تکمیلی مستقر در بیمارستان ها نیز  اطلاع رسانی شود.

در پایان اعضاء کمیته نظارت پس از استماع گزارشات و طرح شکایات واصله و همچنین بررسی مستندات،  در مورد موضوعات مطرح شده به بحث و گفتگو پرداخته و در نهایت با اجماع نظر اعضا، ضمن تأیید صحت و نتایج  آرای اعلامی از سوی کمیته اجرایی انتخابات، با شروع فعالیت شوراهای صنفی دانشجویان واحد ها مطابق با بند ۱ تبصره ۲ ماده ۳ آیین نامه شورای صنفی موافقت کردند.

لازم به ذکر است مدیر امور دانشجویی در خاتمه متذکر شد منتخبین هر واحد در اسرع وقت نسبت به تشکیل جلسه و  انتخاب دبیر شورای صنفی واحد اقدام کرده و طی صورت جلسه ای رسمی از طریق معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها و سرپرستان خوابگاه ها به این مدیریت ارسال کنند.

جهت اطلاع از اسامی منتخبین این دوره اینجا کلیک کنید.

خبرنگار: ریحانه رحیمی طبسی

رابط خبری مدیریت امور دانشجویی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.