سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹

تشکیل ۲۱ انجمن ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

پرواسی

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به تشکیل انجمن‌های ورزشی در این دانشگاه گفت: در مجموع ۲۱ انجمن ورزشی در بخش قهرمانی و همگانی در دانشگاه راه‌اندازی شده است.

یونس پرواسی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: بعد از  ابلاغ تشکیل انجمن‌های ورزشی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی، تربیت بدنی دانشگاه نسبت به برگزاری انتخابات و گزینش اعضای انجمن‌های ورزشی اقدام کرد که در نهایت ۲۱ انجمن ورزشی در این دانشگاه تشکیل شد.

وی خاطرنشان کرد: دو انجمن ورزش‌ همگانی در حوزه دختران و پسران و ۱۶ انجمن ورزش‌ قهرمانی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تشکیل شد. همچنین پنج انجمن ورزشی نیز در دانشکده اقماری ما در مشکین شهر راه‌اندازی شده است.

با راه‌اندازی انجمن‌های ورزظی، بهتر می‌توان به گسترش ورزش در دانشگاه‌ها کمک کرد

پرواسی خاطرنشان کرد:  شیوه نامه تشکیل انجمن‌های ورزشی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده و در این مسیر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اسفند ماه نسبت به تشکیل انجمن ورزش‌های همگانی و قهرمانی در دانشگاه اقدام کرد و تلاش داریم در سایه تشکیل این انجمن در دانشگاه، برنامه‌های ورزشی دانشگاه را با مشارکت دانشجویان هدفمندتر کنیم .

وی خاطرنشان کرد: قطعا اگر  فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزشی مثل دیگر  فعالیت‌های فرهنگی، علمی و هنری در دانشگاه‌ها در قالب انجمن‌ها یا کانون‌ها شکل گیرد، بهتر می‌توان نسبت به فعالیت‌های مختلف تصمیم‌گیری کرد.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به پیش رو بودن المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر در تابستان سال جاری اشاره کرد وگفت: با توجه به نزدیک بودن برگزاری المپیاد، در راستای آماده‌سازی ورزشکاران در رشته‌های مختلف از جمله والیبال و فوتبال اقدامات موثری انجام داده‌ایم. تلاش داریم در این المپیاد در هفت یا هشت رشته، ورزشکاران را به این رویداد بزرگ ورزشی اعزام کنیم. سال گذشته درالمپیاد قهرمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز مقام یازدهم را در رنکینگ دانشگاهی کسب کرد اما سعی ما بر این است  که امسال با آمادگی وانسجام بهتری روانه المپیاد شویم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.