سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

ثبت ۲۶۰ اثر در جشنواره بین المللی سیمرغ توسط دانشگاهیان علوم پزشکی تربت حیدریه

سیمرغ

دبیر دانشگاهی جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از ثبت  ۲۰۹ اثر در حوزه هنرهای تجسمی، ۴ اثربخش ادبی، ۵ اثر موسیقی و ۲ اثر درهنر های نمایشی خبر داد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، با پایان یافتن مهلت ثبت نام وارسال آثار به دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، آثار بخش های موسیقی، فیلم، تئاتر و تحقیق و پژوهش با موضوع فرهنگ و سلامت به دبیرخانه دائم جشنواره ارسال شد.

"دبیردانشگاهی جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه" با اشاره به افزایش آثار نسبت به سال گذشته گفت: در سال جاری با انتخاب ۱۱ نفر بعنوان سفیران جشنواره موفق به ثبت ۲۶۰ اثر شدیم.

"حمید آزادی" نقش برگزاری دوره های آموزشی را در ادوار گذشته بسیار موثر دانست و بیان داشت: امسال با توجه به نگاه ویژه معاونت فرهنگی توانسیم نخستین تور آموزش عکاسی را بعد از برگزاری چندین ژوژمان عکاسی با همکاری واحد های مختلف به اجرا در آوریم و این موضوع منجر به ثبت  ۲۰۹ اثر در حوزه هنرهای تجسمی شد. همچنین  در بخش ادبی ۴ اثر، موسیقی ۵ اثر و هنر های نمایشی ۲ اثر به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: کارکنان و اعضای هیئت علمی بعنوان پرچمداران جشنواره با شرکت خود نقش فرهنگ را در سلامت روشن تر کرده و گویای آن است که دانشگاهیان علوم پزشکی با آمیختن هنر در مقوله بهداشت می توانند خدمات را به بهترین شکل و در قالب های متنوع ارائه دهند که ۳۲ اثر در بخش کارکنان و ۲۱ اثر در بخش اعضای هیئت علمی ثبت شد.

گفتنی است داوری دانشگاهی آثار هنرهای تجسمی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شده و تا ۱۲خرداد فرصت باقی است  و از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۲۲خردادآثار برگزیده ی بخش داوری شده  به دبیر خانه ی دائم جشنواره، جهت داوری مرحله کشوری تحویل داده خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.