جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

قهرمان تیراندازی المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت:

جامعه دانشگاهی و عموم مردم با اعتماد کامل به پویش ملی بهارهمدلی بپیوندند

علی صداقت

قهرمان رشته تیراندازی سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه پویش ملی بهار همدلی، جنبش ملی جهت تسکین آلام سیل‌زدگان است، گفت: جامعه دانشگاهی و عموم مردم به این پویش اعتماد کنند و با پیوستن به کمپین، در احداث خانه‌های مسکونی برای آسیب‌دیدگان، سهمی داشته باشند.

علی صداقت در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اعلام پیوستن خود به پویش ملی بهار همدلی، با بیان این مطلب افزود: به عنوان یک ورزشکار و مدال آور از دانشگاه علوم پزشکی جهرم، به جامعه دانشگاهی کشور و عموم مردم توصیه می‌کنم بااطمینان خاطر واعتماد کامل به پویش ملی بهار همدلی بپیوندند و کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های تعیین شده جهت ساخت خانه‌های مسکونی برای سیل‌زدگان، واریز کنند. قطعا ذره ذره این کمک‌های نقدی می‌تواند برای ایجاد سرپناه برای هم‌وطنان سیل‌زده، نقش موثری ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه از بدو تاسیس کمپین ملی بهار همدلی، دانشجویان، کارکنان، مسؤولان و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی جهرم به این پویش پیوستند و حمایت خود را از هم‌وطنان سیل‌زده اعلام کردند، خاطرنشان کرد: حرکت ارزشمند جمعی از فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در راه‌اندازی این کمپین ملی، ستودنی و قابل احترام است و عموم مردم و جامعه دانشگاهی کشور باید با اعلام حمایت خود از این کمپین، پاسخی مثبت به این حرکت ارزشمند که برگرفته از مشارکت و وفاق دانشجویی است، بدهند.

صداقت تاکید کرد: این کمپین ملی همان طور که از نامش برمی‌آید نویدبخش و امید جامعه‌ای است که انسان دوستی را سرلوحه خود قرار داده و با کمک رسانی در بستر سازندگی و آبدانی کشور به مردم سیل زده و خسارت دیده میهن عزیزمان عرضه داشته است و همان طور که که جوانان ما در عرصه  انقلابی در دوران دفاع از میهمن به کمک مردم شتافتند و تاریخی جدید را در سرنوشت میهن عزیزمان رقم زدند اکنون نیز در همان موقعیت ولی با نقش و نگاری متفاوت برای ایجاد ورقی نو و تازه تر در عرصه  جهاد و سازندگی کشورمان قدم برخواهند داشت تا کشوری ابادتر را بسازند.

دانشجوی ترم هشتم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: حضور دانشجویان در همه  عرصه‌های علمی و فرهنگی، جهادی وکمک مسؤولان کشوری در این مسیر باعث ایجاد امید و اعتبار بخشی به عزت نفس و دلگرم بودن مردم سیل زده در راستای تحقق بخشیدن به این هدف برای زندگی دوباره و امیدی دوباره را در دل های آنها رشد می‌دهد و  دانشجویان و جامعه دانشگاهی با اطمینان کامل کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های تعیین شده در دانشگاهها واریز کنند تا بتوانند حداقل رونق زندگی مجددی را فراهم کنند.

قهرمان رشته تیراندازی سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به استقبال خوب جامعه دانشگاهی از کمپین ملی بهار همدلی، گفت: یکی از راه‌های تبلیغ و معرفی این پویش ملی، علاوه بر اطلاع‌رسانی از طریق سایت‌ها و فضای مجازی و همچنین تبلیغات محیطی و نصب بنر، مشارکت نخبگان علمی و ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی در معرفی این پویش است. نخبگان ورزشی، علمی و هنری دانشگاه‌ها می‌توانند به عنوان الگوهای جامعه دانشگاهی، در معرفی بیشتر این کمپین به دانشجویان کمک‌کنند. اعتماد سازی و جلب مشارکت بیشتر دانشجویان و اساتید به این کمپین، می‌تواند راه را برای کمک به سیل‌زدگان هموارتر کند. در شرایطی که هم‌وطنان سیل‌زده حال و اوضاع خوبی ندارند و در عرض چند ثانیه، خانه‌های خود را بر اثر وقوع سیل از دست‌داده‌اند، وظیفه جامعه دانشگاهی آن است که یاریگر آنها باشند.

صداقت گفت: البته دانشجویان، جامعه پزشکی و دانشگاهی کشور، همواره در شرایط سخت بحرانی و وقوع حوادث مختلف، همواره حس مشارکت وهمدلی خود را نشان داده‌اند و در قالب اردوهای جهادی به مردم آسیب‌دیده خدمات جهادی، پزشکی، امدادی و درمانی ارایه می‌دهند که باید قدردان آنها باشیم و اکنون که این کمپین نیز تشکیل شده‌است باید همه دست به دست دهیم تا حس مشارکت و همدلی جامعه دانشگاهی نسبت به کمک‌به سیل‌زدگان را تقویت کنیم. قطعا تشکیل این کمپین ‏،  دستاوردهای خوبی از خود بر جای خواهد گذاشت.

صداقت اظهار کرد: به هرحال وقتی جامعه انسانی دچار آلام می‌شود، بسیار ارزشمند است که افراد جامعه وجهه همدلی، مشارکت و  انسانی بودن خود را تقویت کنند و به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند و همه دست به دست هم دهند  تا با وحدت و همدلی، مشکلات را مرتفع کنیم. خوشحالم که جامعه دانشگاهی در مواقع بحرانی و در مسیر کمک به دیگران همواره پیشگام و پیشتاز بوده است.بنده از همه آحاد جامعه دعوت می‌کنم به این پویش بپیوندند و تا در مسیر این پویش، بتوانیم سرپناه و مسکن برای سیل‌زدگان احداث کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.