پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

اولین جلسه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

جلسه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

اولین جلسه اردوهای جهادی ظهر روز چهارشنبه 8 خردادماه در محل دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور معاون فرهنگی و امور دانشجویی برای بررسی فعالیت های جهادی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد.

به گزارش مفدا زنجان در این نشست که با حضور نمایندگان و گروه های مختلف مرتبط با برنامه های جهادی حضور داشتند، مهمترین مساله در شروع فعالیت ها را، تهیه یک بسته که با ترکیب فعالیت های بهداشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی باشد دانستند و تاکید شد تا هر مجموعه بنا به وظایف ذاتی و فعالیت های خود در تدوین این برنامه مشارکت داشته باشد.

این ستاد که به ریاست معاون فرهنگی و امور دانشجویی و دبیری مدیر فرهنگی این معاونت تشکیل می شود، قصد دارد تا اردوهای برگزار شده را مطابق آیین نامه ها و مقررات تهیه شده اجرایی کند.

دکتر عمارلو رئیس ستاد در خصوص برگزاری اردوها گفت: «پراکندگی و عدم استفاده مناسب از ظرفیت‌های موجود باعث شده است تا فعالیت های خوبی که تاکنون انجام شده است دیده نشود به همین منظور باید در راستای ایجاد هم افزایی و کمک به همدیگر مسائل و مشکلات را از سر راه برداریم».

وی تاکید کرد که تقویت برنامه ها با اتکا به همدلی و وحدت در عین تکثری که سلیقه‌ها و افراد مختلف با گرایش های فکری متعدد دارند می‌تواند در قالب فعالیت های مشترک انجام شود که از مهمترین  اهدافی است که در اجرای تمامی برنامه های معاونت فرهنگی در دستور کار قرار دارد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دو ضعف عمده در حوزه دانشجویی را، «کاهش مشارکت در بدنه دانشجویی، کارمند و ...» همچنین «انجام فعالیت های مشارکتی نمادین که بتواند با مشارکت تمامی افراد صورت گیرد»، دانست و افزود رویکرد اصلی ما در ادامه فعالیت های معاونت فرهنگی افزایش مشارکت تمامی افراد با هر سلیقه ای در کنار یکدیگر است که در زمینه برگزاری اردوهای جهادی نیز باید دنبال شود.

دکتر مصطفی محمدی دبیر ستاد اردوهای جهادی دانشگاه در خصوص برنامه هایی که پیش از این برگزار شده است با تبیین این موضوع که فعالیت های انجام شده در مواردی در کشور بی نظیر است اما آنطور که باید و شاید انسجام لازم را نداشتند و اطلاع رسانی مناسب در این زمینه انجام نشده است، گفت: «لزوم تدوین بسته های مشخص برای هر مجموعه با توجه به توان و ظرفیت هایی که دارد باعث می شود تا فعالیت های آینده با برنامه ریزی و انسجام بیشتری انجام شود»

جانشین معاونت فرهنگی و دانشجویی با اشاره به وحدت ایجاد شده در برنامه های اخیری که معاونت برگزار کرده و با افزایش 40 درصدی مشارکت در بعد کمی و با حداقل مشکلات در بحث کیفی برگزار شده است، نشانه ی خوبی است که با اتکا به همدلی و همکاری جریان های مختلف برنامه های اجرا شده به سرانجام مطلوبی رسیده و باعث انس و الفت در بین تمامی عناصر دانشگاه شده است.

در همین حال دکتر قائمی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با خرسندی از اینکه اردوهای جهادی فرصت مناسبی را برای استفاده از ظرفیت ها در راستای کمک به مناطق محروم فراهم آورده است ابراز امیدواری کرد با تعریف بسته های خدماتی در هر بخش برنامه های هر مجموعه ای معین شده و بر این اساس معاونت زیرمجموعه وی می تواند اقدامات لازم را در جهت برنامه ریزی برای اردوهای جهادی انجام دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.