شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

در هیئت امنای دانشگاه مطرح شد:

ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر بصره

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران

هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران با پیشنهاد ایجاد شعبه این دانشگاه در شهر بصره کشور عراق موافقت کردند.

به گزارش مفدا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، جلسه فوق‌العاده هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر محسن اسدی لاری مشاور وزیر بهداشت در امور بین‌الملل، دکتر جلیل کوهپایه‌زاده سرپرست دانشگاه، معاونین و سایر اعضا در سالن شورا برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این جلسه با هدف ارائه سیاست‌های دانشگاه، برنامه‌های عملیاتی و استراتژیک دانشگاه در سال ۹۷ برگزار شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به بودجه دانشگاه در سال ۹۷، پنج سیاست کلی را برای دانشگاه مطرح کرد و افزود: بهره‌وری و ایجاد بیمارستان‌های مستقل، پذیرش دانشجوی بین‌الملل و تأسیس دانشکده داروسازی، توسعه گردشگری سلامت، تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و گسترش نظام سلامت از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه است.

وی گزارشی از سفر نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی ایران به کشور عراق و شهر بصره ارائه داد و بیان کرد: در راستای همکاری‌های بین‌المللی از سوی دانشگاه ایران اجرای طرح جامع نظام سلامت به مسؤولین بهداشت و درمان بصره پیشنهاد داده شد و در این راستا تفاهم‌های همکاری با دانشگاه‌های جامع، تکنولوژی و آزاد بصره در حوزه‌های آموزش، بهداشت درمان گردشگری سلامت، منعقد شد.

کوهپایه‌زاده پیشنهاد ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر بصره را مطرح و تأکید کرد: به منظور توسعه همکاری‌های بین‌المللی باید از این فرصت پیش‌آمده در شهر بصره استفاده کرد.

سپس دکتر ملکی رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه در خصوص برنامه استراتژیک و عملیاتی مشترک و اختصاصی دانشگاه توضیحات لازم را ارائه داد.

در ادامه مشاور وزیر بهداشت در امور بین‌الملل در مورد بین‌المللی‌سازی و گردشگری سلامت خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت همکاری‌های بین المللی، طرح آمایشی دانشگاه‌ها با هدف ارتقا وضعیت آنها تنظیم شده است و انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه آموزش، ارائه خدمات نظام سلامت، تبادل استاد و دانشجو، توریسم درمانی و برگزاری‌های دوره‌های تکمیلی به‌ویژه در رشته‌های پرستاری و توانبخشی با کشورهای تعیین‌شده از جمله شهر بصره همکاری کنند.

در این جلسه اعضای هیئت امنا با پیشنهاد ایجاد شعبه دانشگاه علوم پزشکی ایران در شهر بصره موافقت کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.