دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱

آزمون تیرماه برگزار می شود؛

مهلت ثبت نام در دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی تمدید شد

آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش آزمون علوم آزمایشگاهی اعلام شد

مهلت ثبت نام برای پذیرش دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی در روزهای ۲۰ و ۲۱ خرداد ۹۸ تمدید شد.

به گزارش مفدا قم، با توجه به آئین نامه نحوه اجرای تبصره ۲ ماده ۴ قانون اصلاح برخی از مواد قانون مربوط به مقررات دوره پزشکی، دارویی و مواد خوراکی مصوب سال ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی، متقاضیان ورود به دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی می‌توانند بر اساس شرایط اعلام شده جهت شرکت در آزمون ورودی اقدام کنند.

افرادی که در یکی از رشته‌های علوم آزمایشگاهی بالینی (ایمنی شناسی پزشکی، انگل شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، بیوشیمی بالینی، ژنتیک پزشکی، میکروب شناسی پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی و هماتولوژی آزمایشگاهی و بانک خون ) دارای دکتری تخصصی (Ph.D) یا تخصص بوده و پس از فراغت از تحصیل دارای حداقل ۴ سال سابقه کار در رشته تخصصی باشند، مجاز به ثبت نام هستند.

ثبت نام در این آزمون، ارسال مدارک و دریافت کد رهگیری در روزهای اول تا هفتم خرداد ۹۸ انجام شده است و برای آخرین بار مهلت ثبت نام تمدید شده و داوطلبان در روزهای ۲۰ و ۲۱ خرداد می‌توانند به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir در این آزمون ثبت نام کنند.

هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۱۵۰ هزار تومان) است داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون پذیرش دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی اقدام کند. وجه پرداختی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

پذیرش در دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی از طریق آزمون کتبی و مصاحبه (به ترتیب با سهم ۶۰ و ۴۰ درصد) انجام خواهد شد.

آزمون کتبی از مباحث تشخیص آزمایشگاهی بالینی کتب مرجع هر یک از رشته‌های تخصصی فوق در حد بخش‌های مربوط از کتاب: Henry’s Clinical Diagnosis and Management By Laboratory Methods است که توسط هیئت‌های ممتحنه این رشته‌ها و به صورت سوالات چند گزینه‌ای برگزار می‌شود.

آزمون کتبی روز پنجشنبه ۲۷ تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود. آزمون مصاحبه مبتنی بر سوابق شغلی و علمی داوطلبان انجام خواهد شد. جزئیات مربوط به سوابق مورد بررسی در آزمون مصاحبه از طریق اطلاعیه‌های بعدی اعلام می‌شود.

نتایج آزمون کتبی تا نیمه اول مرداد اعلام و مصاحبه تا پایان نیمه دوم مرداد انجام خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.