دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۷

نخستین کارگاه تخصصی همتیاران سلامت با عنوان"هنر گفتن و شنیدن" برگزار شد

هنر

همتایاران سلامت بعنوان پل ارتباطی اداره مشاوره و دانشجویان هستند و در نخستین گام باید بتوانند پیام خودشان را با تقویت گفتن و شنیدن به گونه ای موثر منتقل نمایند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، نخستین دوره آموزش تخصصی همتایان سلامت با عنوان"هنر گفتن و هنر شنیدن" با هدف ارتقای مهارت های گفتاری در سالن همایشات ابن سینا برگزار شد.

" سمانه اسحاق زاده" کارشناس مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه گفت: از آنجایی که همتایاران سلامت بعنوان پل ارتباطی اداره مشاوره و دانشجویان هستند پس  در نخستین گام باید بتوانند پیام خودشان را با تقویت گفتن و شنیدن به گونه ای موثر منتقل نمایند.

وی با اشاره به ویژگی های اسای ارتباط ادامه داد: ارتباط یک نیاز بنیادین انسانی است یعنی یکی از نیازهایی که نمی توان به راحتی ازآن چشم پوشی کرد. این درحالی است که ۸۰ درصد زمان هوشیاری ما وابسته به ارتباطات است و همین موضوع باعث شده است تا سلامت روان وابسته به کیفیت ارتباط باشد. همچنین غیر اکتسابی و همگانی بودن از ویژگی های اساسی ارتباط محسوب می شوند.

 گفتنی است اداره مشاوره طی سه دوره و در فواصل زمانی منظم به آموزش تخصصی همتایاران تحت عنوان" هنر گفتن و شنیدن" می پردازد تا ضمن استعدادیابی در ترم آتی با توجه به توانمندی هایشان مشغول به فعالیت شوند.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.