سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه:

فرهنگ‌سازی سلامت اجتماعی را با استفاده از تمام ظرفیت‌ها به کارخواهیم گرفت

فشارخون

در واپسین روزهای ماه مبارک رمضان کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تشکیل نشستی صمیمانه در راستای طرح ملی کنترل فشارخون و با حضور تعدادی از دانشجویان فعال دانشگاه، به کنترل و ثبت فشارخون در سامانه خود اظهاری وزارت بهداشت و درمان پرداختند.  

به گزارش مفدا تربت‌حیدریه، در واپسین روزهای ماه مبارک رمضان کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی با تشکیل نشستی صمیمانه در راستای طرح ملی کنترل فشارخون و با حضور تعدادی از دانشجویان فعال به کنترل و ثبت فشارخون خود در سامانه خود اظهاری وزارت بهداشت و درمان پرداختند.  

" دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه در این نشست به توصیف اهداف این طرح و فرهنگ‌سازی صحیح پرداخت و گفت: برای اثبات ضرورت این طرح کشوری لازم است خودمان به‌عنوان خط مقدم حوزه بهداشت و درمان به کنترل و انجام اقدامات پیشگیرانه فشارخون بپردازیم.

وی بسیج همگانی در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی را امری مهم دانست و اظهار داشت: قاتل خاموش را به علت نداشتن علائم با سبک زندگی سالم‌تر، فعالیت فیزیکی بیشتر و رعایت رژیم غذایی می‌توان بهبود بخشید و بی‌تفاوتی و بی‌توجهی به امر سلامت را بایستی کنار بگذاریم .

قربانی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی سلامت اجتماعی را در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با تمام ظرفیت‌های موجود و با برقراری ارتباط درون و برون‌سازمانی به کارخواهیم گرفت تا کمک شایانی به کاهش هزینه‌های درمان داشته باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.