چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

از پیوستن اعضای هیئت رئیسه تا موج بهار همدلی با اعطای زکات فطریه به هموطنان سیل زده

بهار همدلی

یکی از اعمال واجب در روز عید فطر پرداختن زکات فطره است. دانشگاهیان علاقه مند به اعطای زکات فطریه به سیل زدگان جهت پویش ملی بهار همدلی ویژه تامین مسکن آسیب دیدگان سیل اخیر می توانند با مراجعه به دفاتر مراجع تقلید و با استفتاء از آنان زکات فطریه خود را به شماره حساب های اعلامی واریز نمایند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، یکی از اعمال واجب در روز عید فطر پرداختن زکات فطره است. زکات فطره بر کسانی واجب است که در شب عید فطر اولاً مکلف باشند و ثانیاً فقیر نباشد و ثالثاً نان‌خور دیگران هم محسوب نشوند. کسانی که دارای این شرایط هستند زکات فطره را باید بپردازند.

حال با توجه به اینکه در سال جاری تعدادی از هموطنان ما به دنبال سیل دچار وارد شدن آسیب هایی شدند معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به طرح بهار همدلی گفت: فعالیت های مختلفی در دانشگاه صورت پذیرفت است تا اینکه در جلسه اخیر اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ضمن پیوستن به این طرح حمایت همه جانبه خود را اعلام کردند.  

قربانی افزود: علاوه بر آماده سازی رسید هایی و ارسال آنان به معاونت ها و شبکه‌های درمان تحت پوشش و با تاکید ریاست دانشگاه این طرح به اوج خود خواهد رسید و تمامی ما در راستای کلام مولای متقیان که فرمودند «خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد» حرکت کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تصریح کرد:دانشگاهیان علاقه مند به اعطای زکات فطریه به سیل زدگان جهت پویش ملی بهار همدلی ویژه تامین مسکن آسیب دیدگان سیل اخیر می توانند با مراجعه به دفاتر مراجع تقلید و با استفتاء از آنان زکات فطریه خود را به شماره حساب بانک ملی ۷_٠٠_۲۵۲۷۶۳۸۶_۰۲ یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۶۰۶۹۵۱۲۵ واریز نمایند.   گفتنی است شماره شبا جهت سهولت در پرداخت IR۱۶۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۲۲۵۲۷۶۳۸۶۰۰۷ می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.