چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶

بیش از پانزده میلیارد ریال تجهیزات خوابگاهی و ورزشی خریداری و بزودی عملیات تکمیل دیوار و اتاق نگهبانی خوابگاه سمیه شروع می شود.

گزارش فعالیت ها و دستاورد های معاونت فرهنگی دانشجویی در حوزه های ورزشی و رفاهی

مصاحبه دکتر محمدی

دکتر جمشید محمدی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم ‌پزشکی یاسوج، گزارشی از دستاورد ها و فعالیت های این معاونت طی دو سال اخیر در حوزه های رفاهی و ورزشی را ارائه نمود

به گزارش مفدا یاسوج؛ دکتر محمدی ضمن تبریک عید سعید فطر به تمامی مسلمانان بویژه دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج. گزارشی از دستاور ها و فعالیت های این معاونت طی دو سال اخیر در حوزه های رفاهی و ورزشی را ارائه نمود.

  معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود در بخش رفاهی دانشجویی، از ابتدای شروع به کار در معاونت دانشجویی، فرهنگی جهت تقویت امور رفاهی، فرهنگی و ورزشی خوابگاه های دانشجویی در سال 1396 اقداماتی شامل بازسازی تاسیسات خوابگاههای امام رضا(ع)، امام حسن، سمیه و گلستان، نصب منبع آب 10هزار لیتری در خوابگاه سمیه و نصب دو منبع آب گرم در خوابگاه امام رضا انجام گرفت. در اطراف خوابگاه های سمیه، ریواس و پامچال، با توجه به ضرورت تامین امنیت و آرامش دانشجویان گرامی، فنس کشی انجام و در جهت آرامش بیشتر در بالای دیوار خوابگاههای مذکور حفاظ درختی نصب گردید. همچنین در خوابگاه های مذکور دو عدد آلاچیق نصب و محوطه داخلی آن چمن کاری گردید. در همین راستا در خوابگاه ریواس، تبدیل سیستم گرمایشی موتورخانه ای به سیستم پکیج، رنگ آمیزی و تعویض موکت انجام گرفت و موکت خوابگاه فاطمیه تعویض و با توجه به ضرورت، بعضی از پکیج های خوابگاه مذکور نیز تعویض شد.

دکتر محمدی افزود: با توجه به محدودیت بودجه ای دانشگاه و ضرورت رفع مشکلات، ارتباطات نزدیکی با معاونت های دانشجویی، فرهنگی و توسعه و منابع وزارت خانه برقرار گردید. در همین راستا با پیگیری های بعمل آمده مبلغ هفت میلیارد ریال در سال 1396 از طریق وزارتخانه تامین گردید و از ابتدای سال 1397 پیگیریها جهت ارتقاء امور رفاهی ادامه یافت. با پیگیری های انجام شده و تامین منبع مالی از طریق وزارتخانه، تعداد 15 عدد تلویزیون LED و مقداری موکت خریداری و موکت خوابگاه های امام حسن و گلستان تعویض و تعداد 12 عدد تلویزیون LED در اختیار تمامی واحدهای خوابگاه امام حسن قرار گرفت. همچنین در جهت تقویت امور ورزش در بین دانشجویان، تعدادی تجهیزات ورزشی به مبلغ 250 میلیون ریال خریداری شد. تکمیل و بهره برداری از سلف سرویس مرکزی از دیگر پروژه هایی است که در طی سال 96 بیش از ده میلیارد ریال جهت راه اندازی و تجهیز آن هزینه شده است. در سال 1397با توجه به زلزله یاسوج و آسیب وارده به بعضی خوابگاهها نظیر خوابگاه فاطمیه، بازسازی و رنگ آمیزی آن انجام و لابی ها و راهروهای خوابگاه گلستان و امام رضا نیز رنگ آمیزی شد. در همین راستا محوطه خوابگاه گلستان بازسازی و چمن کاری شد.

بیش از پانزده میلیارد ریال تجهیزات خوابگاهی و ورزشی خریداری و بزودی عملیات تکمیل دیوار و اتاق نگهبانی خوابگاه سمیه شروع می شود.

 این معاونت در جهت ایجاد شرایط مناسب برای مطالعه دانشجویان اقداماتی نظیر تامین تجهیزات در سالن های مطالعه خوابگاهها نظیر میز و صندلی با جناب آقای قلم چی مدیر عامل بنیاد علمی، آموزشی قلم چی جلساتی برگزار و مبلغی حدود ششصد میلیون ریال جهت تجهیز سالن های مذکور اختصاص داد و تمامی سالن های مطالعه خوابگاههای دانشگاه تجهیز گردید. در همین راستا با توجه به رایزنی انجام شده با مدیرعامل بانک رفاه کارگران استان مبلغ یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال به صورت بلاعوض جهت ساخت زمین چمن مصنوعی دریافت و سه ماه پس از کلنگ زنی، ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت. همچنین مبلغ چهار میلیارد ریال جهت تجهیزات و وسایل ورزشی اختصاص یافته که به زودی خریداری و در اختیار سالن های بدنسازی خوابگاهها قرار می گیرد.

در جهت رفع مشکلات خوابگاهها و با توجه به ضرورت تعویض بعضی اقلام نظیر تلویزیون ، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و اجاق گاز در خوابگاه ها اقدامات بسیار مناسبی انجام گرفته است. اینجانب با توجه به مشکلات موجود در خوابگاهها و پیگیری های انجام شده از طریق معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و مساعدت ویژه آن معاونت مبلغ دو میلیارد تومان به صورت اوراق قرضه در آخر سال 1397 دریافت نمودیم که در همین راستا تعداد 30 عدد یخچال، 22 عدد تلویزیونLED ، 80 عدد جاروبرقی، 30 عدد ماشین لباسشویی و 80 عدد اجاق گاز خریداری نموده و با توجه به نیاز در اختیار خوابگاهها قرار خواهد گرفت و تجهیزات خریداری شده ورزشی از همین منبع مالی تامین گردیده است. در همین راستا بزودی عملیات تکمیل دیوار خوابگاه سمیه و اتاق نگهبانی آن شروع می شود. قابل ذکر است با توجه به فرسودگی خوابگاهها و مشکلات آنها، همه تلاش معاونت در راستای کاهش مشکلات مذکور و ارتقاء امور رفاهی دانشجویان است و این موضوع با پیگیریهای مداوم و شبانه روزی معاونت و همکاری ریاست دانشگاه، وزارتخانه و دیگر سازمان ها صورت گرفته است که در مجموع بیش از سی و دو میلیارد ریال از طرف وزارتخانه، یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال از طریق بانک رفاه و ششصد میلیون ریال از طرف بنیاد قلم چی تامین مالی صورت گرفته و خوشبختانه بخش زیادی از مشکلات رفع گردیده است و این موضوع جزئ کارهای بدیع می باشد که این دوره را نسبت به گذشته متمایز نموده است. گرچه از طرف دیگر شرایط تحریم کشور بر وضعیت مالی و نهایتاً کاری در کشور و یا در دانشگاه تاثیر زیادی داشته است.

در پایان از تلاش همکاران گرانقدر که در این عرصه همیار و همراه ما جهت پیشبرد اهداف  معاونت بوده اند، کمال تشکر و قدردانی ویژه را دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.