یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۱

دنیای امروز دنیای ارتباطات است

روابط عمومی

روابط عمومی یکی از بنیادی ترین دانش ها و مهمترین عوامل پیشرفت انسان امروزی و شالوده و اساس دیگر علوم قرن حاضر است.

به گزارش مفدا یاسوج ؛ غلامعباس مردانی مسئول روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص روابط عمومی گفت: روابط عمومی فعالیتی است ممتد، که از این طریق افراد وسازمانها تلاش می کنند تا تفاهم وپشتیبانی کسانی را که با آنها سرو کار دارند به دست آورده ودر حقیقت بخشی از مدیریت است و در بیشتر موارد روابط عمومی نقش مغز متفکر،قلب تپنده،دست اجراء ،پای پیشرفت،گوش شنوا، چشم بینا وزبان گویای سازمان مدیریت آن را ایفا می کند.

در قرآن کریم سوره مبارکه آل عمران آیه شریفه 200 ( یا ایها الذین آمنوا صبرو و صابرو و رابطو واتقوالله لعلکم تفلحون ) در این آیه شریفه ضمن دعوت امت به برقراری رابطه اجتماعی داشتن شکیبایی و در پیش گرفتن تقوای الهی را برای رسیدن به رستگاری و فلاح مورد تأکید قرار داده است نکته جالب قرآن موضوعی که امروزه به عنوان اخلاق در روابط عمومی به شکلی بسیار ناقص در مجامع روابط عمومی مطرح است دراین آیه شریفه با زیبایی هر چه تمام تر بیان و اشاره می شود .

وی ابراز کرد ؛ تفکر و زبان دو مزیت انسان است که سبب پیدایش عقیده و فرهنگ و تمدن می شود و انتقال هر یک از آنها فقط با برقراری ارتباط امکان پذیر است.وباید روی سبک زندگی مردم تاثیر گذار باشند.

مردانی اشاره نمود ؛ مدیران و کارکنان ناگزیرند برای تصمیم گیری دور هم بنشینند و با تبادل نظر راه حل های مختلف را مورد بررسی قرار داده و در نهایت بهترین راه حل را انتخاب کنند.

روابط عمومی ، نقشی که مبتنی برداشتن حجاب غربت و بیگانگی و افشاندن عطر خوش آشنایی است، می توانند پل ارتباط بین افراد جامعه و سازمان ها باشند.

درضمن ما به نقطه ونظرات دانشجویان ،اساتید وهمکاران توجه داشته واز انتقادات بجای شما دوستان استقبال خواهیم نمود وانتظار داریم عزیزان در نوشتار ، گفتاروپیامکهای خود دقت لازم را داشته باشند وسعی کنیم دنبال تخریب نباشیم .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.