یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱

صنفی ورفاهی:

ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تفکیک مالکیت چقدر است؟

خوابگاه ها

بر اساس آخرین اطلاعات رسیده از سوی اداره رفاهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در بازه زمانی مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷‏، ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۷۶ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام شد.

خوابگاه دانشجویی

به گزارش مفدا، ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷، رقم ۷۶ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام شد که این خوابگاه‌ها شامل خوابگاههای ملکی، وقفی، استیجاری، مشارکتی و خودگردان است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل آن، دارای نرخ رشد ۱/۷ درصدی بوده است.

بنابر این گزارش،  ظرفیت خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در بازه زمانی( مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷‏)، ۶۰ هزار و ۹۰۰ نفر، خوابگاه‌های وقفی یک‌هزار و ۵۲۵ نفر، خوابگاه‌های استیجاری ۵ هزار و ۶۳ نفر، خوابگاه‌های مشارکتی ۲ هزار و ۸۲۰ نفرو خوابگاه‌های خودگردان ۵ هزار و ۹۸۶ نفر بوده است.

بر اساس این گزارش، نرخ رشد یک ساله خوابگاه‌های ملکی ۱/۲۶ درصد بوده است. به عبارتی ظرفیت خوابگاه‌های ملکی در شهریور ۹۶ ، ۶۰ هزار و ۱۳۹ نفر بوده است که این رقم در سال بعد افزایش یافت و به عدد ۶۰ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است. همچنین نرم رشد یک ساله خوابگاه‌های استیجاری ۱۱/۱ درصد بوده است که به عبارتی ظرفیت خوابگاه‌های استیجاری در شهریور۹۶ ، ۴ هزار و ۵۵۶ نفر بوده است که این رقم در سال بعد ارتقاء پیدا کرد و به ظرفیت ۵ هزار و ۶۳ نفر افزایش یافت.

ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به تفکیک نوع مالکیت در یک نگاه

نوع خوابگاه

ملکی

وقفی

استیجاری

مشارکتی

خودگردان

مجموع

مهر ۹۵ تا شهریور ۹۶

۶۰۱۳۹

۱۱۷۱

۴۵۵۶

۱۶۵۹

۶۵۹۳

۷۴۱۱۸

مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷

۶۰۹۰۰

۱۵۲۵

۵۰۶۳

۲۸۲۰

۵۹۸۶

۷۶۲۹۴

نرخ رشد یکساله

۱/۲۶ درصد

۳۰ درصد

۱۱/۱ درصد

۶۷ درصد

۹/۲- درصد

۱/۷ درصد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.