یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد

خوابگاه ها

بر اساس آخرین اطلاعات رسیده از سوی اداره رفاهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در بازه زمانی مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷‏، ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۷۶ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام شد.

به گزارش مفدا قم، ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷، رقم ۷۶ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام شد که این خوابگاه‌ها شامل خوابگاه‌های ملکی، وقفی، استیجاری، مشارکتی و خودگردان است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل آن، دارای نرخ رشد ۱/۷ درصدی بوده است.

بنابر این گزارش، ظرفیت خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در بازه زمانی (مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷‏)، ۶۰ هزار و ۹۰۰ نفر، خوابگاه‌های وقفی یک‌هزار و ۵۲۵ نفر، خوابگاه‌های استیجاری ۵ هزار و ۶۳ نفر، خوابگاه‌های مشارکتی ۲ هزار و ۸۲۰ نفر و خوابگاه‌های خودگردان ۵ هزار و ۹۸۶ نفر بوده است.

به گزارش مفدا، نرخ رشد یک ساله خوابگاه‌های ملکی ۱/۲۶ درصد بوده است. به عبارتی ظرفیت خوابگاه‌های ملکی تا شهریور۹۶، ۶۰ هزار و ۱۳۹ نفر بوده است که این رقم در سال بعد افزایش یافت و به عدد ۶۰ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است. همچنین نرم رشد یک ساله خوابگاه‌های استیجاری ۱۱/۱ درصد بوده است که به عبارتی ظرفیت خوابگاه‌های استیجاری در شهریور ۹۶، ۴ هزار و ۵۵۶ نفر بوده است که این رقم در سال بعد ارتقاء پیدا کرد و به ظرفیت ۵ هزار و ۶۳ نفرافزایش یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.