یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

مهرماه امسال، سالن غذاخوری در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد

طبخ و توزیع روزانه  ۲۱۰۰ پرس غذا توسط سلف سرویس مرکزی دانشگاه

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس از احداث سالن غذاخوری با ظرفیت یک هزار نفر در محل پردیس این دانشگاه خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود، این پروژه مهرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

عباس زمانی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: این طرح عمرانی دارای بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و طبق توافقی که با پیمانکار صورت گرفته است، مهرماه امسال این سالن غذاخوری می‌بایست مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گیرد.

وی یکی از مشکلات در زمینه تغذیه دانشجویی این دانشگاه را پراکندگی دانشکده‌ها و  به وجود آمدن مشکلات در زمینه تغذیه عنوان کرد و گف: از آنجا که ظرفیت سالن غذاخوری قدیمی دانشگاه محدود است و قرار است دانشکده‌هایی که در سطح شهر پراکنده هستند، در آینده نزدیک، به محل پردیس دانشگاه منتقل شوند، از این رو ضروری دانستیم نسبت به احداث سالن غذاخوری با ظرفیت بالاتر اقدام کنیم.یکی از دانشکده‌هایی که قرار است از اول مهرماه به محل پردیس دانشگاه انتقال داده شود، دانشکده پرستاری و مامایی با ظرفیت ۸۰۰ دانشجو است.

زمانی اولویت اصلی اداره دانشجویی دانشگاه در زمینه تغذیه دانشجویی را تکمیل و بهره برداری از سالن غذاخوری در محل پردیس دانشگاه عنوان کرد و گفت: بعد از بهره‌بردرای و تکمیل این سالن، نسبت به بحث صنعتی‌سازی آشپزخانه و خریداری تجهیزات طبخ غذا، اقدام خواهیم کرد و فعلا تمام انرژی و وقت خود را معطوف به تکمیل سالن غذاخوری کرده‌ایم.

وی کل جمعیت دانشجویی دانشگاه را بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ دانشجو عنوان کرد وگفت: در حال حاضر تنها ۳۰۰ دانشجو در محل پردیس دانشگاه در خوابگاه‌های دانشجویی اسکان داده‌شده‌اند و بقیه دانشکده‌ها از جمله دانشکده بهداشت، پرستاری‌مامایی، پیراپزشکی و بخشی از دانشکده دندانپزشکی و بهداشت که اکنون در سطح شهر پراکنده‌اند، قرار است در آینده نه چندان دور به محل پردیس انتقال داده شوندن که از این رو تلاش داریم هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل و بهره‌برداری از سالن غذاخوری اقدام کنیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس، ظرفیت طبخ غذا در این دانشگاه را روزانه بین ۸۰۰ تا ۲۲۰۰ پرس به صورت متغیر ذکر کرد و گفت: روزانه این تعداد غذا به سیزده محل مختلف از جمله دانشکده‌ها، مراکز آموزشی و بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه توزیع می‌شود که پراکندگی این مکان‌ها، مشکلاتی در زمینه تغذیه از جمله حمل ونقل غذا و سرد شدن غذای دانشجویان ایجاد می‌کند اما با متمرکز شدن دانشجویان در محل پردیس و افتتاح سالن غذاخوری، می‌توان این مشکلات را مرتفع کنیم.

انتخابات شورای صنفی دانشگاه، اول تیرماه برگزار می‌شود

زمانی همچنین از برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه در تاریخ اول تیرماه خبر داد و گفت: امروز جلسه برای تایید صلاحیت کاندیداتورهاا برگزار شد و در این جلسه مقرر شد، انتخابات شورای صنفی واحدهای مختلف دانشکده‌ای وخوابگاهی، اول تیرماه برگزار شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به ۱۶ حوزه انتخابات شورای صنفی در این دانشگاه خاطرنشان کرد: از تعداد ۱۶ حوزه، تعداد کاندیداتورها در ۵ حوزه به حد نصاب رسیده و طبق آیین‌نامه، همان کاندیاتورها به عووان اعضای شورای صنفی، معرفی خواهند شد.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.