دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

در حوزه پزشکی؛

اولین مجله‌ تصویری علمی پژوهشی کشور منتشر می شود

آزمون های تخصصی پزشکی الکترونیک

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مجازی از انتشار اولین مجله‌ تصویری علمی پژوهشی کشور در حوزه پزشکی به صورت فصلنامه و به زبان انگلیسی خبر داد.

به گزارش مفدا قم، دکتر سید ناصر استاد با اشاره به تهیه فیلم برای آموزش مخاطبان در جهت دریافت روش‌ها و نتایج پژوهش علمی در این مجله، از آن به عنوان راه حلی برای کاهش معضل جزیره‌ای بودن پژوهش‌ها در کشور، اجتناب از تکرار در اجرای مطالعات، جلوگیری از صرف وقت و هزینه‌های گزاف به جهت آزمون و خطا در اجرای پروتکل‌های کلیدی توسط متخصصان و پژوهشگران جهان و همچنین نشان دادن کاربرد نتایج پژوهش‌ها در عرصه واقعی آموزش بالینی و آکادمیک یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: مجله visualized journal of medical scienoes مجله‌ای تصویری و علمی_ پژوهشی است که با مستندسازی تجارب محققین از طریق تهیه فیلم و به اشتراک‌گذاری آن در ساختاری استاندارد و تعریف شده، ارزیابی‌های علمی و منصفانه‌ای نظیر داوری همتا را در مراحل بررسی و کسب تائید پشت سر می‌گذارد و علاوه بر تسهیل و تسریع انتقال دانش، کاربردی کردن یافته‌های مطالعات محققین و بهره‌وری از آن را آسان می‌کند.

استاد با اشاره به مخاطبین این نشریه اعم از دانشمندان، محققین، فراگیران و سایر مخاطبین پژوهش و آموزش در حوزه علوم‌پزشکی در سراسر دنیا، از چاپ آن به صورت فصلنامه و به زبان انگلیسی خبر داد و افزود: حوزه تخصصی این مجله، مباحث پزشکی است و مقالات آن مبتنی بر ویدئو و تصویر هستند. قسمت روش کار مقاله در قالب فیلم ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی از اخذ موافقت اصولی این مجله از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: طراحی اولین اعلام فراخوان کشوری جهت دریافت مقالات ویدئویی انجام شده است و یک سوم از اعضای هیئت تحریریه این مجله از متخصصین و دانشمندان کشورهای سوئد، هلند و کانادا هستند.

استاد یادآور شد: این مجله مقالاتی که در تمام حیطه‌های علوم پایه و تخصصی به لحاظ روش‌شناسی و متدولوژی دارای نوآوری بوده و یا استاندارد طلایی حوزه پژوهش را دارا هستند به منظور چاپ می‌پذیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.