جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

ساخت دو خوابگاه در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی تهران/پیشرفت ۴۵ درصدی احداث خوابگاه

احداث خوابگاه با پیشرفت 90 درصدی در کردستان

مدیر امور خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران از در دست ساخت بودن دو خوابگاه دخترانه و پسرانه در محل پردیس این دانشگاه خبر داد وگفت: خوابگاه پسرانه بوستان شش دارای پیشرفت ۴۵ درصدی است.

فرهاد رضایی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: دو خوابگاه دخترانه و پسرانه‌ای که در محل پردیس دانشگاه در دست ساخت است، با مشارکت مجمع خیرین سلامت در حال انجام می‌باشد. خوابگاه پسرانه بوستان شش دارای زیربنای ۴۳۰۰ مترمربع در شش طبقه و همچنین خوابگاه دخترانه گلستان پنج در شش طبقه و زیربنای ۴۵۰۰ متر متربع در حال احداث است.

وی با اشاره به پیشرفت ۴۵ درصدی احداث خوابگاه پسرانه بوستان شش و رسیدن به مرحله سفت‌کاری و گچ کاری، اظهار کرد: این طرح عمرانی از نظر معماری در مرحله سفت‌کاری، زدن سقف وانجام اقدامات تاسیساتی است. همچنین خوابگاه گلستان پنج که دخترانه است دارای ده درصد پیشرفت فیزیکی است و با تکمیل و بهره‌برداری از این دو خوابگاه، می‌توان به نتایج قابل قبولی در حوزه خوابگاهی دانشگاه دست یافت.

رضایی در خصوص تاریخ بهره‌برداری از خوابگاه پسرانه بوستان شش گفت: اگر همه شرایط مهیا باشد و مشکلی پیش نیاید، این خوابگاه مهرماه وارد مدار اسکان خواهد شد و دانشجویان می‌توانند از ابتدای سال تحصیلی جاری، در این خوابگاه اسکان یابند. همچنین خوابگاه گلستان ۵ نیز اوایل سال ۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی محل تامین اعتبار این دو خوابگاه را از طریق مجمع خیرین سلامت و همچنین اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد وگفت: ۵۰ درصد اعتبارات توسط مجمع خیرین سلامت و مابقی از طریق دانشگاه تامین شده است. این خوابگاه‌ها بر اساس استانداردهای مصوب وزارت بهداشت در حال تکمیل و ساخت است

رضایی با اشاره به وجود بیش از دوهزار دانشجوی خوابگاهی اسکان داده شده در خوابگاه‌های دانشگاه اظهار کرد: به همه دانشجویان متقاضی به خوابگاه، اسکان داده‌ایم و هیچ دانشجوی در لیست انتظار خوابگایه قرار ندارد.  دانشجویان مقاطع دکترا و رزیدنتی به دلیل اینکه تعهدی نسبت به خوابگاه و اسکان آنها نداریم، در خوابگاه‌های خودگردان و شهریه‌پرداز اسکان می‌یابند و همچنین دانشجویان مقاطع ارشد و کارشناسی رشته‌های مختلف از جمله پزشکی، دندانپزشکی و... و همچنین دانشجویانی که از  طریق کنکور، وارد دانشگاه شده‌اند، در خوابگاه‌های ملکی دانشگاه اسکان داده می‌شوند.

وی با اشاره به فرسودگی و قدمت بالای خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: جدیدترین خوابگاه ما سال ۷۴ تاسیس شده است و قدیمی‌ترین خوابگاه در سال ۴۸ که این نشان از قدمت بالای خوابگاه‌ها و فرسودگی آنهاست البته همه ساله نسبت به نوسازی و ترمیم خوابگاه‌ها در بخش‌های مختلف اقدام می‌گردد و همچنین تابستان سال گذشته با اعتبارات دانشگاه با هزینه بالغ بر دو میلیارد تومان، نسبت به بازسازی سه خوابگاه در بازه زمانی ۴۵ روزه اقدام کردیم. البته بقیه خوابگاه‌ها هم با توجه به قدمت بالا و فرسودگی نیاز به بازسازی دارند که متناسب با شرایط بودجه‌ای، در لیست بازسازی قرار می‌گیرند.

مدیرامور خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به وجود یک خوابگاه متاهلی برای اسکان دانشجویان این دانشگاه گفت:مهم‌ترین مشکل حوزه خوابگاهی دانشگاه مربوط به اسکان دانشجویان متاهل است. دانشگاه تهران تنها دارای یک خوابگاه متاهلی است که درشهرک دانشگاه واقع شده است. این خوابگاه با ظرفیت اسمی ۱۳۰ واحد دارای قدمت بالایی است و فرسوده ست که به علت فرسودگی تنها ۶۲ واحد آن قابل استفاده است و به لحاظ ایمنی نمی‌توانیم از همه ظرفیت‌های این خوابگاه برای اسکان دانشجویان متاهل استفاده کنیم. البته برای بازسازی و ترمیم خوابگاه از طریق مجمع خیرین وارد کار شدیم و در بازدیدی که صورت گرفت، اعلام شد ساختمان به دلیل فرسودگی ارزش تعمیر ندارند. باتوجه به وقفی بودن ملک خوابگاه متاهلی، عملا ساختن خوابگاه جدید، مشکلاتی به همراه دارد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.