دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

استقبال کمی و کیفی از دهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ»

حضور ۳۰۰ اثر در بخش موسیقی

جشنواره سیمرغ

از بین آثار رسیده به جشنواره سیمرغ ۳۰۰ اثر برای حضور در بخش موسیقی اعلام آمادگی و ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش مفدا به نقل از روابط عمومی دهمین جشنواره سیمرغ؛ از میان ۴۴۰۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ»، ۳۰۰ اثر در بخش موسیقی ثبت نام کرده‌اند.

در رشته گروه سرود ۲۷ اثر، گروه نوازی ۴۴ اثر، خوانندگی پاپ ۱۷۹ اثر، آواز ایرانی ۹۴ اثر مجموع آثاری هستند که در بخش موسیقی ثبت نام کرده‌اند و در این دوره از جشنواره با یکدیگر رقابت می‌کنند.

حضور دانشگاه‌ها و دانشجویان شرکت کننده در این دوره از جشنواره سیمرغ نسبت به دوره‌های گذشته از لحاظ کمی و کیفی افزایش قابل قبولی داشته است.

دهمین جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» در بخش موسیقی با رشته‌های آواز ایرانی (ویژه آقایان)، گروه‌نوازی سنتی، خوانندگی پاپ (ویژه آقایان) و گروه سرود با استفاده از اشعار و مضامین مناسب برگزار می‌شود.

همچنین در بخش آزاد ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی شرکت‌کنندگان در رشته‌های گروه‌نوازی سنتی، آواز ایرانی، گروه سرود، خوانندگی پاپ به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

جشنواره بین‌المللی «سیمرغ» با شعار «سالم زیستن، هنر است» در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، تابستان امسال در شهر تهران برگزار  می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.