جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

در آستانه سال تحصیلی جدید:

نظافت و سمپاشی همه خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می‌شود/انتخابات شورای صنفی برگزار شد

امیر صالح مقدم مدیر داشجویی دانشگاه مشهد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی برای ترم تحصیلی خبر داد و گفت: نظافت کلی خوابگاه‌ها و سمپاسی قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، انجام می‌گیرد.

امیررضا صالح مقدم در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: با برنامه‌ریزی به عمل آمده، تلاش داریم همه خوابگاه‌های دانشجویی سمپاشی کنیم و در این راستا با شرکتی در این زمینه قرارداده بسته‌ایم تا به بهترین نحو ممکن خوابگاه‌های دانشجویی را سمپاشی کنیم.

وی گفت: همچنین برخی اتاق‌ها در خوابگاه‌ها نیاز به تعمیرات جزئی دارند یا در بخش دیگر برخی از اتاق‌ها نیاز است که تشک‌ها و میز و صندلی‌ها تعویض شوند که در این راستا، تلاش می‌کنیم تعمیرات انجام گیرد. در واقع همه ساله و در آستانه سال تحصیلی جدید، زمانی که خوابگاه‌ها خالی از سکنه است نسبت به سم‌زدایی و سمپاشی خوابگاه‌ها و همچنین ترمیم و بهسازی خوابگاه‌ها اقدام می‌شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  همچنین با اشاره به اینکه رنگ‌آمیزی همه خوابگاه‌ها به صورت کامل تابستان سال گذشته انجام گرفته است، گفت: امسال در آستانه سال تحصیلی جدید، هر بخش از دیواره‌های اتاق‌ها در خوابگاه‌ها که نیاز به رنگ‌آمیزی و لکه گیری دارد، اقدامات لازم نسبت به آن صورت می‌گیرد.

اعضای شورای صنفی واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتخاب شدند

صالح مقدم همچنین از  برگزاری انتخابات شورای صنفی در این دانشگاه خبر داد و گفت: اکنون در مرحله انتخاب دبیران شورای صنفی واحدهای خوابگاهی و دانشگاهی هستیم. اعضای شورای صنفی، تعیین شده‌اند که هر کدام از ۱۴ واحد شورای صنفی دانشگاه، یک دبیر دارند که با معرفی و تعیین ۱۴ دبیر شوراهای صنفی دانشگاه، در نهایت از بین دبیران، یک دبیر به عنوان دبیر کل شورای مرکزی صنفی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی و انتخاب خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت وجود شورای صنفی و نقش آن در پیگیری مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان گفت: شورای صنفی یک نهاد دانشجوی مشروع و پراهمیت در هر دانشگاه به شمار می‌رود که می‌تواند نقش تاثیرگذاری در احقاق حقوق دانشجویان در زمینه‌های مختلف رفاهی، صنفی، خوابگاه، تغذیه، آموزشی و پژوهشی داشته باشد واهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست وخوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز شورای صنفی به عنوان یک نهاد دانشجویی، نقش بسزایی در راستای رفع مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان داشته است.

صالح مقدم همچنین از آماده سازی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه برای اسکان دانشجویان مقاطع مختلف خبر داد و گفت: در حال آماده‌سازی خوابگاه‌ها برای اسکان دانشجویانی هستیم که الزاما در تابستان باید ساکن پردیس دانشجویی دانشگاه باشند. همه دانشجویان کارورزی پزشکی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مقاطع دکتری و رزیدنت‌های بالینی، به دلیل اینکه تابستان کارهای کشیک بیمارستانی و اقدامات پژوهشی دارند، باید در دانشگاه حضور داشته باشند از این رو اسکان و تغذیه این دانشجویان انجام می‌شود.

وی گفت: حدود ۸۰۰ نفر از دانشجویان رزیدنت بالینی و مقطع پی‌اچ دی‌های علوم پایه و همچنین دانشجویان کارورز پزشکی به دلیل اینکه تابستان کارهای کشیک بیمارستانی دارند، تابستان مورد اسکان قرار می‌گیرند که از این تعداد ۵۰۰ دختر وحدود سیصد نفر پسر هستند و دانشگاه بحث اسکان و تغذیه این عزیزان را برعهده دارد و این افراد از ۲۰ تیرماه تا پایان شهریور و قبل از آغاز ترم تحصیلی در خوابگاه‌ها اسکان داده می شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.