سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

کانون‌های فرهنگی و فعالین نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پویش بهار همدلی همکاری مضاعفی خواهند داشت

پویش ملی بهار همدلی

دانشجویان عضو کانون‌های فرهنگی و فعالین نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور فعالانه در پویش ملی بهار همدلی باعث تسریع در روند کیفی و کمی این حرکت بزرگ کشوری خواهند بود.

به گزارش مفدا شیراز، کانون‌های فعال فرهنگی، تشکل‌ها، انجمن‌ها و اصحاب نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با شرکت در نشست هم اندیشی برای ارتقاء کیفی روند پویش بهار همدلی در این دانشگاه، ضمن اعلام آمادگی کامل برای حضور فعالانه در این پویش، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

دکتر محمدرضا سمائی درباره این نشست گفت: دانشجویان، می‌توانند به عنوان نیروی محرکه جوان در این پویش حضور داشته باشند و با توجه به خلاقیت های خاص خود و با تکیه بر نیروی جوانی، این حرکت سراسری را تسریع و بهبود بخشند.

مشاور عالی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه ادامه داد: اصولا فعالیت‌های دانشجویی، به دلیل فطرت پاک جوانی و اعتقاد و خلوصی که در این قشر فرهیخته دیده می شود باعث خواهد شد تا اعتماد عمومی به این پویش بیشتر جلب شده و باعث پیشرفت و بهتر انجام شدن این طرح خواهد شد.

وی حضور دانشجویان در پویش بهار همدلی را یک فرصت عالی و مغتنم برشمرد و اظهار داشت: حضور و فعالیت منسجم دانشجویان، بویژه دانشجویانی که دغدغه فعالیت های فرهنگی و نیک اندیشانه دارند، به مثابه انرژی سبز و خون تازه ای است که به رگ های پویش ملی بهار همدلی تزریق می گردد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: بزودی و با توجه به هماهنگی های به عمل آمده توسط معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه با بانک صادرات، در مرحله اول، ۵ دستگاه کارتخوان سیار تهیه شده و در اختیار دانشجویان داوطلب قرار خواهد گرفت تا از طریق مراجعه این دانشجویان به واحدهای مختلف دانشگاه، روند اخذ کمک های نقدی همکاران تسهیل و تسریع یابد.

سمائی خبر داد: در این نشست هم اندیشی، پیشنهادات متعدد و کاربردی مفیدی از سوی دانشجویان ارائه گردید که تهیه، تولید و پخش نماهنگ های تاثیرگذار با موضوع پویش ملی بهار همدلی از طریق تلویزیون های شهری و مانیتورهای بیمارستان ها و درمانگاه ها توسط کانون دانشجویی فیلم از جمله این پیشنهادات مفید بود.

وی افزود: ایجاد بازارچه گل های تزئینی و اقلام بازیافتی از سوی کانون خانه سبز، ساخت اپلیکیشن جهت اخذ سریع کمک های مردمی، تهیه ویژه نامه نشریات الکترونیکی و کاغذی دانشجویی و فروش مستقیم و اینترنتی آنها به نفع پویش ملی بهار همدلی، ایجاد پادکست های مرتبط با موضوع کمک به سیل زدگان و لزوم تهیه مسکن برای این هموطنان، توسط کانون های رسانه و شعر و ادب و نیز تهیه مکان های ثابت برای جمع آوری کمک های نقدی در دراز مدت از دیگر پیشنهادات کاربردی و قابل بررسی در این نشست بود.

استاد رشته بهداشت محیط دانشگاه از برگزاری دو هفته یک بار این نشست ها تا پایان سال جاری خبر داد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش دارد تا با جمع آوری مبلغ سه میلیارد و ۷۵۰  میلیون تومان، در تهیه و ساخت ۱۲۵ واحد مسکونی جهت هموطنان آسیب دیده از سیل در قالب پویش ملی بهار همدلی مشارکت و همکاری نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.