پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

ابطال انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم

خوابگاه دانشجویی

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به ابطال انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم، گفت: با در نظر گرفتن عدم انطباق برخی از فرآیندهای اجرایی رای گیری انتخابات شورای صنفی دانشگاه که در ۲۸ خردادماه جاری برگزار شد با آیین نامه اجرایی انتخابات کمیته نظارت بر انتخابات،  تصمیم به اعلام ابطال این انتخابات گرفته شد و مقرر شد بزودی در جلسه آینده کمیته نظارت، زمان بعدی انتخابات  مشخص و اعلام شود.

دکتر مهدی عبدالهی فرد در گفت وگو با مفدا با بیان این خبر افزود: دانشجویان خوابگاهی در پنجخوابگاه دخترانه و چهار خوابگاه پسرانه اسکان داده شده‌اند. 

عبدالهی با اشاره به فقدان خوابگاه متأهلین در دانشگاه علوم پزشکی جهرم، گفت: دانشگاه جهرم جزو دانشگاه‌هایی است که خوابگاه متاهلین ندارد و همین امر مشکلات زیادی برای دانشجویان متاهل ایجاد کرده است و دانشجویان متاهل مجبور هستند برای سکونت، خانه اجاره کنند که قطعا مشکلات زیادی از این بابت وجود دارد که یک دانشجوی متاهل با هزینه‌های فراوان برای اسکان خود، خانه اجاره کند.

عبدالهی فرد اظهار کرد: البته از سوی وزارت بهداشت قول‌هایی مبنی بر تخصیص منابع لازم برای احداث خوابگاه داده شده است اما هنوز به سرانجام نرسیده است و در حال پیگیری برای احداث خوابگاه متاهلین هستیم که در صورت تامین منابع مالی، هر چه سریع‌تر نسبت به ساخت آن اقدام می‌کنیم.اگر این کار محقق شود ، اقدام بسیار بزرگی در حوزه رفاهی برای دانشجویان متاهل انجام داده‌ایم. به هرحال با حمایت ریاست دانشگاه پیگیر احداث خوابگاه برای متاهلین هستیم شاید اگر سال آینده منابع مالی از سوی وزارتخانه تامین گردد، بتوانیم مشکل اسکان خوابگاه برای دانشجویان متاهل را مرتفع کنیم.

ابطال انتخابات شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی جهرم

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره اهمیت شورای صنفی دانشجویان، گفت: اهمیت فعالیت شورای صنفی در دانشگاه بر هیچ کس پوشیده نیست. شورای صنفی به عنوان بازوی توانمند در پیگیری حقوق صنفی و رفاهی دانشجویان نقش بسزایی ایفا می‌کند. 

وی در پاسخ به ابهامات پیش‌آمده در انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم، گفت: انتخابات شورای صنفی سه شنبه ۲۸ خرداد ماه ۹۸  با حضور کارشناسان و ناظران صندوق های رأی‌گیری مستقر در محل های انتخاباتی برگزار شد وصبح روز چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه با تشکیل جلسه برای شمارش آرا در حضور تعدادی از دانشجویان کمیته اجرایی؛ تعداد تعرفه های هر صندوق با لیست اسامی دانشجویان تطبیق داده شد. بلافاصله با در نظر گرفتن عدم انطباق برخی از فرایندهای  اجرایی رای گیری انتخابات، جلسه کمیته نظارت با حضور اعضاء تشکیل گردید.  

عبدالهی فرد افزود: با در نظر گرفتن عدم انطباق برخی از فرآیندهای اجرایی رای گیری انتخابات شورای صنفی دانشگاه که در ۲۸ خردادماه جاری برگزار شد با آیین نامه اجرایی انتخابات کمیته نظارت بر انتخابات،  تصمیم به  اعلام ابطال این انتخابات گرفته شد و مقرر شد بزودی در جلسه آینده کمیته نظارت، زمان بعدی انتخابات  مشخص و اعلام شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به امکانات ورزشی این دانشگاه گفت: سالن چند منظوره‌ای برای امور فرهنگی و ورزشی دانشجویان احداث شده است. از آنجایی که سالن تربیت بدنی دانشگاه از خوابگاه دختران دور است، از این رو این سالن چند منظوره می‌تواند کمک‌ بزرگی به دانشجویان کند.

غذا در دانشگاه با دو منو ارایه می‌شود/ برای ترم آینده از بخش خصوصی برای طبخ غذا استفاده می‌کنیم

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به دو منویی بودن توزیع غذا در دانشگاه گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه در ترم آینده، به کارگیری بخش خصوصی برای طبخ غذاست.

وی با اشاره به اینکه بحث گرانی مواد اولیه غذایی از جمله برنج، گوشت و... مشکلات زیادی برای دانشگاه‌ها در زمینه تغذیه ایجاد کرده است، گفت: برای طبخ غذا از گوشت سهمیه‌ای که وزارتخانه اعلام کرده است، استفاده می‌کنیم و در برخی موارد از گوشت گرم استفاده می‌کنیم. به هرحال سعی می‌کنیم بهترین کیفیت را در طبخ غذا داشته باشیم. اما به هرحال به نظر می‌رسد غذایی که تحویل دانشجویان می‌دهیم نسبت به دیگر دانشگاه‌ها به لحاظ کیفیت در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

استفاده از نظرات اعضای شورای صنفی برای بهبود غذای دانشجویی

عبدالهی فرد با اشاره به اینکه در انتخاب نوع غذا و همچنین تنوع تغذیه دانشجویی، همواره از نظرات و پیشنهادات اعضای شورای صنفی دانشگاه کمک می‌گیریم، اظهار کرد: مشکل خاصی در حوزه تغذیه نداریم و شاید در برخی اوقات یکی از مشکلات ما در این حوزه که موجب اعتراض دانشجویان می‌شود، منوی مرغ باشد که نسبت به رفع مشکل اقدام می کنیم اما در مجموع دانشجویان از وضعیت غذا راضی هستند. ما نمی‌خواهیم ادا کنیم که بهترین غذا را برای دانشجویان تامین می‌کنیم اما سعی داریم درحد توان و بضاعت خود، رضایت دانشجویان را جلب کنیم.

کمبود منابع مالی، باعث می‌شود به سمت صنعتی‌سازی حرکت نکنیم

وی با اشاره به اینکه طبخ غذا در دانشگاه به صورت نیمه صنعتی صورت می‌گیرد، گفت: کمبود منابع لازم باعث می‌شود که نتوانیم به سمت صنعتی سازی حرکت کنیم. ما خیلی تلاش داریم در حوزه طبخ و توزیع غذا به سمت صنعتی‌سازی قدم برداریم چرا که اعتقاد داریم صنعتی‌سازی تاثیر زیادی در ارتقای کیفیت غذا و تامین بهداشت مواد غذایی می‌کند اما با این حال در حد توان از دستگاه‌های نیمه صنعتی برای طبخ غذا از جمله کباب زن برقی، چرخ گوشت صنعتی، سبزی خرد کن، خلال کن و... استفاده می‌کنیم. به هرحال تا زمانی که منابع مالی برای این کار تامین نشود، نمی‌توانیم به اهداف‌مان در این زمینه دست یابیم.با این حال به شدت پیگیر بحث صنعتی سازی در حوزه تغذیه دانشجویان هستیم و در این خصوص مکاتباتی با ریاست دانشگاه انجام داده‌ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.