یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

باحضور فعالان نشریات دانشجویی و متقاضیان امتیاز نشریات؛

کارگاه‌های آموزشی نشریات در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

برگزاری کارگاه های آموزشی نشریات ویژه ی فعالان نشریات دانشجویی و متقاضیان امتیاز نشریات

کارگاه های آموزشی نشریات ویژه فعالان نشریات دانشجویی و متقاضیان امتیاز نشریات با موضوعات "حقوق نشریات دانشجویی، حدود نشریات دانشجویی و اخلاق حرفه‌ای روزنامه نگاری" در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.

به گزارش مفدا جهرم، این کارگاههای آموزشی با موضوعات "حقوق نشریات دانشجویی، حدود نشریات دانشجویی و اخلاق حرفه‌ای روزنامه نگاری"، با تدریس "دکتر رامین رسول اف" و با حضور دانشجویان و مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، دانشگاه جهرم  و دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم برگزار شد.

دکتر رامین رسول اف در این کارگاه‌ها در خصوص اخلاق حرفه‌ای روزنامه نگاری، به اصول مهم بین المللی اخلاق حرفه‌ای در روزنامه نگاری در سطوح ملی و منطقه ای اشاره کرد.

وی همچنین در راستای آموزش حقوق نشریات دانشجویی و حدود نشریات دانشجویی به دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشجویی و آئین نامه اجرایی نشریات دانشجویی نیز اشاره نمود.

 رسول اف ضمن تاکید بر اینکه به تمام شکایت ها و درخواست های دانشجویان مبنی بر توقیف یا راه اندازی نشریات طبق آیین نامه‌ها و دستور العمل های بین المللی رسیدگی می‌شود، اظهار کرد: همانطور که برای فعالیت یک نشریه دانشجویی باید مسیرهایی برای دریافت مجوز طی شود، این مسئله در مورد رسیدگی به برخی مطالب نوشته شده در نشریات هم صدق می‌کند.

وی همچنین دانشگاه را محل عقلانیت، منطق و اعتدال دانست و اظهار کرد: نشریات دانشجویی از تمام حقوق قانون مطبوعات برخوردارند و بر همین اصل دانشجویان باید باگفت وگو  واحترام به عقاید یکدیگر، عقاید دیگران را به رسمیت بشناسند.


گفتنی است، "حقوق مردم در دستیابی به اطلاعات تحقیقی، دسترسی همگانی و مشارکت، مسوولیت اجتماعی روزنامه نگار، شرافت حرفه ای روزنامه نگار، احترام به حریم خصوصی و شئون انسانی، احترام به منافع عمومی، احترام به ارزش‌های جهانی و تنوع فرهنگ‌ها، امحای جنگ و سایر مصائب فراروی بشر، ارتقای نظم نوین اطلاعاتی و ارتباطی جهانی" از دیگر عناوین مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.