یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

اجرای طرح ملی سیمای زندگی و شیوع شناسی مصرف مواد در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

ملکوتی فر مشاوره سبزوار

طرح های ملی سیمای زندگی و شیوع شناسی مصرف مواد از ابتدای فروردین ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آغاز و در اواخر اردیبهشت ۹۸ به پایان رسید

ملکوتی فر سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان از اجرای طرح ملی سیمای زندگی و شیوع شناسی مصرف مواد در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد..

به گزارش مفداسبزوار ، مطهره ملکوتی فر سرپرست اداره مشاوره دانشجویی با اعلام این خبر افزود :نظر به ضرورت و اهمیت انجام مطالعات زمینه یابی درباره وضعیت روان شناختی، اجتماعی و فرهنگی دانشجویان  طرح های ملی سیمای زندگی و شیوع شناسی مصرف مواد با هدف ارزیابی، برنامه ریزی و پیشگیری از شیوع و بروز آسیبهای روانی اجتماعی از ابتدای فروردین ماه سال جاری به صورت سراسری در کلیه دانشگاه های علوم پزشکی  کشور آغاز و در اواخر اردیبهشت سال ۹۸ به پایان رسید.

ملکوتی فر ضمن بیان این خبر افزود: پرسشنامه سیمای زندگی شامل ده بخش می باشد که به بررسی سبک زندگی دانشجویی در ابعاد روانی، اجتماعی، معنوی و ... می پردازد و پرسشنامه شیوع شناسی مصرف مواد نیز شامل چند بخش بوده که میزان مصرف  انواع مواد مخدر و دخانیات و ابعاد روانشناختی آن را مورد بررسی قرار می دهد که ۲۵۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر در کلیه مقاطع تحصیلی از کاردانی تا تخصص بالینی در این طرح شرکت کردند.

در پایان ملکوتی فر از کلیه دانشجویان شرکت کننده و کلیه اساتید و کارکنان محترمی که در انجام این طرح همکاری داشته اند تشکر و قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.