دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

نگاهی بر عملکرد صندوق رفاه دانشجویان و صندوق قرض الحسنه دانشگاه علوم پزشکی جهرم

نگاهی برعملکرد صندوق رفاه دانشجویان و صندوق قرض الحسنه دانشگاه علوم پزشکی جهرم

صندوق رفاه و صندوق قرض الحسنه دانشگاه علوم پزشکی جهرم از اهمیت ویژه ای در خصوص اعطای تسهیلات و انجام امورات مربوط به تسویه حساب برای دانشجویان برخوردار است به طوری که در سال ۹۷ به بیش از ۱۳۳ نفر از دانشجویان مبلغ ۲۵۰/۴۱۱/۷۰۴ میلیون ریال وام اختصاص داده است.

به گزارش مفدا جهرم، وام‌های دانشجویی محبوبیت خاصی در میان دانشجویان دارد و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در خصوص اعطای وام های دانشجویی تمام همت خود را به کار بسته است.

از آنجا که این وام ها بر اساس بودجه اختصاصی وزارت بهداشت تأمین میگردد ،در برخی موارد تعداد متقاضیان وام دانشجویی نسبت به بودجه اختصاص داده بیشتر است . در این هنگام است که معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه دست به کار شده و به دانشجویان درخواست کننده در قالب کار دانشجویی و تسهیلات صندوق قرض الحسنه دانشگاه ،وام ضروری و کار دانشجویی اختصاص می دهد .

در سال ۹۷ تعداد ۱۴۴۱ نفر مبلغ ۱۳/۵۹۱/۴۲۵/۰۰۰ میلیون ریال از منبع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در قالب « وام تحصیلی ،وام مسکن،ودیعه مسکن،وام ضروری ،وام علوی ، وام شهریه »  تسهیلات دانشجویی اختصاص داده شده است .

خدمات صندوق قرض الحسنه معاونت فرهنگی و دانشجویی به دانشجویانی ارائه می گردد که به صورت درخواست وام و یا درخواست کار دانشجویی اعلام نیاز نموده باشند . این صندوق در سال ۹۷ به تعداد بیش از ۱۳۳ نفر از دانشجویان دانشگاه  مبلغ ۲۵۰/۴۱۱/۷۰۴ میلیون ریال وام اختصاص داده است .

گفتنی است تعداد دانشجویان بهرمند شده از خدمات صندوق رفاه دانشجویی در زمینه فراغت از تحصیل در سال ۹۷ ، ۱۸۲ نفر بوده است .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.