چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا:

شورای صنفی دانشجویی می‌تواند حوزه فعالیت خود را کاملا گسترده کند

شورای صنفی فسا

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا در نشست صمیمانه با اعضای شورای صنفی دانشجویی دانشگاه با اشاره به گستردگی فعالیت‌های شورای صنفی گفت: شوراهای صنفی شمولیت عام دارند و دربرگیرنده افراد خاصی نیستند، لذا می‌توانند به حوزه‌ها و واحدهای خود اکتفا ننمایند.

به گزارش مفدا فسا، در این نشست صمیمانه که پس از انتخاب دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه برگزار شد، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر دانشجویی، سرپرست اداره امور خوابگاه ها و دبیران و دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویی نیز حضور داشتند.
"دکتر علی اصغر خالقی" رییس دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت فعالیت های شورای صنفی دانشجویی گفت: من اعضای شورای صنفی را گروهی بی غل و غش می بینم که در راستای رفاه دانشجویان گام های موثر بر می دارند.

وی ادامه داد: شورای صنفی جزء گروههایی از دانشجویان می باشد، که شمولیت عام دارد و مانند برخی از تشکل ها که افراد خاصی را در بر می گیرد، نیست. لذا می تواند حوزه فعالیت خود را کاملا گسترده نماید و به حوزه ها و واحدهای خود اکتفا ننماید.

خالقی، ضمن تقدیر و تشکر از تعامل مثبت با رویکرد منطقی دبیر مرکزی شورای صنفی و پیگیری بهینه مطالبات دانشجویی افزود: اولین حرکت جالب و جذاب این شورا جهت برگزاری برنامه‌های هفته خوابگاه ها و جشن هفته خوابگاهها که کاملا بومی و زیبا برگزار شد، مثال زدنی است.

ریاست دانشگاه همچنین  مشارکت بالای دانشجویان در جشن ماه مبارک رمضان، با کمترین هزینه را نمونه مثال زدنی از فعالیتهای مهم شورای صنفی دانشجویی دانست.
دکتر خالقی در ادامه اظهار داشت :  می بایست از ظرفیت های داخلی و حتی بیرون از سازمان(خیرین) در جهت هر چه بهتر شدن رفاه و پیشبرد اهداف دانشگاهی استفاده کرد.

وی همچنین کمک دانشجویان به مسئولین را کمک به خود دانشجو و آینده شان دانست و اعلام کرد: در جهت هر چه بیشتر شدن این همکاری موردی در جلسه هیات رئیسه مطرح گردیده است که امکان نگه داشتن دانشجویان نخبه بعد از فراغت از تحصیل برای دانشگاه مهیا گردد.  

دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز به بیان گزارشی از نحوه انتخابات شورای صنفی دانشجویی و برنامه ها و فعالیت های این شورا پرداخت.
در ادامه ایمان حسینی دبیر مرکزی شورای صنفی به ارائه جزئیات برنامه های جدید شورای صنفی پرداخت که از مهمترین آن می توان به درخواست مستقیم شورای صنفی دانشجویی از وزارت بهداشت جهت تکمیل پروژه های نیمه کاره اشاره کرد.

همچنین اقدام دانشجویان جهت جلب مشارکت خیرین از بین دانشجویان و والدین ایشان و همچنین استفاده از ایده های نوآورانه در جهت ارتقای وضعیت رفاهی دانشجویان از دیگر موارد مطرح شده بود.

در پایان این نشست دبیران شوراهای صنفی به معرفی خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.