جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

نمایندگان شوراهای صنفی مطالبات قانونی دانشجویان را پیگیری کنند

دانشگاه بهشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: دانشجویان باید در فضایی واقعی و درک متقابل از شرایط با کمک نمایندگان شوراهای صنفی مطالبات قانونی خود را پیگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری مفدا به نقل از مهر، در مراسم تقدیر از دبیران شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که با حضور دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی و جمعی از نمایندگان دانشجویان برگزار شد، دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از یک سال فعالیت نمایندگان و دبیران شوراهای صنفی دانشگاه قدردانی کرد.

آقاجانی، فعالیت شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به‌عنوان نهادی دانشجویی که به‌منظور مشارکت دانشجویان در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی شکل‌گرفته است را راه‌حل مناسبی برای ساماندهی امور صنفی، رفاهی و آموزشی دانشجویان ذکر کرد.

وی از یک سال تلاش دبیران شوراهای صنفی که با هدف تحقق بخشی به مطالبات دانشجویان شکل گرفته است قدردانی کرد و گفت: شورای صنفی باید مطالبات را به شکلی منسجم منعکس کنند تا مسئولان بتوانند به‌صورت سازمان یافته متوجه شوند خواسته‌های دانشجویان در چه مواردی است و در حد توان و امکانات دانشگاه پیگیری و اجرا شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: باید ارتباط و خواسته‌ها بین دانشجویان و مسئولان دوسویه باشد تا در این جلسات نزدیکی آرا و عقاید در بالاترین سطح محقق شود.

وی خطاب به دانشجویان گفت: شما در مقام مطالبه گر و پرسشگر قرار دارید ولی منطقی شدن خواسته نیز با اهمیت است و جایگاه ویژه‌ای دارد، بنابراین لازم است اطلاعات و آگاهی خود را از نحوه اجرای قوانین و مقررات افزایش دهید.

آقاجانی درباره موارد مطرح شده توسط دانشجویان نظیر؛ جذب اعضای هیئت علمی و نسبت استاندارد دانشجو به استاد، نحوه کشیک در بیمارستان‌ها، اختصاص فضای فیزیکی بیشتر در دانشکده بهداشت و ایمنی، نحوه انعکاس ایجاد اصلاحات در حوزه آموزش، فرانشیز خدمات درمانی در بیمارستان‌های دانشگاه به دانشجویان، ارائه پایان‌نامه‌ها و مقالات و نحوه پیگیری مطالبات دانشجویی در مسیری صحیح و قانونی توضیحاتی را ارائه داد.

وی احساس مسئولیت و پیگیری مطالبات دانشجویان توسط نمایندگان اثرگذار شورای صنفی دانشگاه را وجه تمایز این گروه از دانشجویان برشمرد و خاطرنشان کرد: نمایندگان شورای صنفی همدلی، آسایش و رفاه دانشگاهیان را بر خود مقدم می‌دانند که این ویژگی برجسته شایسته تقدیر است.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شوراهای صنفی، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی را بازوی مدیریتی دانشگاه دانست و گفت: شوراهای صنفی که توسط بدنه دانشجویی شکل گرفته است می‌توانند با کمک دانشجویان نظرات و خواسته‌های دانشجویان را به شکلی منطقی هدایت کنند.

وی با اشاره به رویکرد تعاملی دانشجویان با مسئولان دانشگاه اظهار امیدواری کرد: در این ارتباط دوسویه با همدلی، فهم مشترک و پذیرفتن محدودیت منابع مشکلات مطرح و در راستای تحقق آن گام برداریم.

در این مراسم نمایندگان شوراهای صنفی دانشجویان با ارائه گزارشی به بررسی آخرین وضعیت خوابگاه‌ها، بیمارستان‌ها، دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها دانشگاه پرداختند و مطالبات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.