شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲

دکتر علیرضا رای متخصص قلب و عروق و سرپرست تیم جراحی

عمل ترمیم پارگی "آئورت" بصورت بسته در بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه انجام شد

ائورت

دکتر رای در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در این عمل که برای ترمیم پارگی شریان آئورت صورت گرفت، بدون انجام جراحی باز، ترمیم پارگی با استفاده از لایه سیمی که از طریق آنژیوگرافی داخل شریان فرستاده شد، انجام گرفت.

عمل ترمیم و بازسازی پارگی شریان آئورت(TVAR) برای اولین بار در غرب کشور، با موفقیت در بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه انجام شد.
 دکتر علیرضا رای متخصص قلب و عروق و سرپرست تیم جراحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در این عمل که برای ترمیم پارگی شریان آئورت صورت گرفت، بدون انجام جراحی باز، ترمیم پارگی با استفاده از لایه سیمی که از طریق آنژیوگرافی داخل شریان فرستاده شد، انجام گرفت.
این متخصص قلب و عروق افزود: خوشبختانه عمل با موفقیت بالایی همراه بود و بیمار می‌تواند فردا از بیمارستان مرخص شود.
وی افزود: ترمیم پارگی شریان آئورت بوسیله عمل باز هم قابل انجام است، اما این روش با مرگ و میر بسیار بالایی همراه است.
رای اظهار کرد: در انجام این عمل بصورت بسته، میزان مرگ و میر به شدت کاهش یافته و طول مدت بستری بیمار در بیمارستان نیز بسیار کوتاه می‌شود.
وی تصریح کرد: آئورت بزرگترین شریان بدن است که اگر پاره شود فرد ظرف مدت کوتاهی جان خود را از دست می‌دهد و در مواردی که سوراخی در آئورت ایجاد می‌شود با عمل جراحی باز، آن قسمت آئورت را تعویض می‌کنند، اما در روش بسته یک لایه سیمی داخل شریان قرار می‌گیرد تا پارگی مرتفع شود و نیازی به جراحی باز نیست.
این متخصص قلب و عروق با اشاره به همکاری موثر رییس دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان دانشگاه  جهت انجام چنین عمل‌های جراحی در بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه، گفت: امیدواریم در ادامه این روند بتوانیم جراحی‌های دیگری مانند تعویض دریچه آئورت را نیز در آینده نزدیک در این بیمارستان انجام دهیم.
دکتر یوسف رحمانی رییس بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه نیز با بیان اینکه این جراحی برای اولین بار در غرب کشور در این بیمارستان صورت گرفته است، گفت: این عمل جراحی کار تیمی همکاران متخصص قلب دکتر علیرضا رای و دکتر محمدرضا صبحیه بوده است.
وی از همکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و معاونت درمان دانشگاه در جهت انجام چنین عمل‌های جراحی در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه قدردانی و ابراز امیدواری کرد: بتوان عمل‌های جراحی دیگری که تاکنون در غرب کشور درزمینه قلب صورت نگرفته را نیز در این بیمارستان انجام داد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.