پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹

مدیر مسئول نشریه «طنین سلامت» عنوان کرد:

با برگزاری کارگاه‌های روزنامه‌نگاری فضای حرفه‌ای خوبی ایجاد می‌کنیم

مهدیه خالقی

مدیر مسئول نشریه «طنین سلامت» که شش سال از انتشار آن می‌گذرد درباره نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان یزد اشاره داشت: نشریات دانشگاه علوم پزشکی این استان به دلیل نظارت‌ها، هدایت‌های مسئولین فرهنگی و اساتید دانشگاه از تنوع، کیفیت و محتوای خوبی برخوردار هستند. تلاش داریم با برگزاری کارگاه‌های روزنامه‌نگاری فضای حرفه‌ای خوبی ایجاد کنیم.

مهدیه خالقی درباره این نشریه که از کیفیت بالایی به نسبت سایر نشریات دانشجویی برخوردار است، عنوان کرد: نشریه «طنین سلامت» گاهنامه‌ای علمی-فرهنگی است که رسالت آن اطلاع رسانی مباحث جذاب در حوزه سلامت به صورت مقاله‌های معتبر، جلب مشارکت و همچنین تقویت بعد فرهنگی دانشجویان است. البته قابل ذکر است که نشریه بعد از یک وقفه طولانی مدت شروع به کار کرده است و هنوز راه‌های زیادی پیش‌رو دارد. تلاش ما بر این است که در هر ترم تحصیلی یک شماره از نشریه را با همکاری دانشجویان منتشر کنیم.

وی درباره احیای دوباره این مجله و انتشار مجدد آن اشاره داشت: شماره ماقبل آخر این نشریه همزمان با ورود دانشجویان جدیدالورود در مهر ماه سال ۱۳۹۷ ( بعد از ۱۰ سال ) دوباره منتشر شد و شماره آخر آن نیز به تازگی و در اردیبهشت ۹۸ به چاپ رسید.

خالقی با اشاره به اینکه فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان را فعال و پویا نگه می‌دارد و باعث می‌شود در تحصیل و درک اجتماعی رشد بالاتری داشته باشند، گفت: با اطلاع رسانی‌های خوبی که صورت گرفت، بعد از انتشار اولین شماره نشریه، دانشجویان زیادی ضمن اینکه از مطالب و محتوای نشریه اعلام رضایت کردند، برای همکاری و مشارکت در نشریه نیز اعلام آمادگی کردند.

این دانشجوی فعال فرهنگی، درباره بحران کاغذ و مشکلات چاپ و انتشار مجلات به ویژه نشریات دانشجویی گفت: در حال حاضر مسئله کاغذ برای همه مشکل ساز شده است، نشریه «طنین سلامت» نیز با مشکلات چاپ با تیراژ بالا روبروست . اما گستردگی استفاده از شبکه‌های مجازی باعث شده که با انتشار نشریه به صورت الکترونیکی، مشکل چندانی نداشته باشیم ولی  بر همگان واضح و مبرهن است که نسخه چاپی ارزشی دیگر دارد.

وی در پایان اشاره داشت: نشریه ما سعی بر آن دارد که با برگزاری کارگاه‌های مورد نیاز دانشجویان در حوزه روزنامه‌نگاری و طراحی نشریه ضمن جلب مشارکت  بیشترآنان، مشکلات بودجه‌ای خود را نیز حل کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.