یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

ساختمان های خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی مناسب نیستند

خوابگاه

نبود آرامش در خوابگاه های غیر استاندارد دانشجویی در یاسوج معضلی است که دانشجویان در استان رنج می برند .

دانشگاه و دانشجو از محورهای توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می‌شوند و خوابگاه دانشجویی به‌عنوان خانه دوم دانشجو اهمیت ویژه‌ای در ارتقاء نشاط معنوی، حفظ آرامش روحی و جسمی، توسعه فکر و اندیشه، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد. به‌منظور تسهیل و بهبود کیفیت زندگی در مجتمع‌های خوابگاهی، تدوین مقررات و ضوابط راهگشا و شفاف با هدف رعایت حقوق فردی و جمعی،تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری و خودباوری، تأمین امنیت و قانونمند نمودن سکونت دانشجویان امری ضروری است.

به گزارش مفدا یاسوج؛ وضعیت این خوابگاه  ها بنا به اعتراض شدید دانشجویانی که در دانشگاه‏‌های استان مشغول به تحصیل هستند رضایت بخش نبوده و این در حالیست که با توجه به نزدیک شدن و قرار گرفتن در موسم امتحانات فضای دلهره و تشویش را برای ساکنین آنها به وجود آورده است. با توجه به قرارگیری خوابگاه در یکی از خیابان های پر رفت و آمد شهر، امکان وقوع برخورد های ناخوشایند وجود دارد.

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی  یاسوج عنوان کرد: وقتی خوابگاه‌ها محدود و فرسوده اند و فضاسازی مناسبی ندارند و سالانه مبالغ بسیار بالایی برای هزینه حمل ونقل به هدر می رود و با کوچکترین زلزله ای بیشترین تخریب را شاهدیم و شرایط نامناسب است، چرا پذیرش دانشگاه را کم نمی‌کنند؟

وی افزود: در مواردی که خوابگاه مناسب پیدا نمی کنیم مجبوریم در خانه مستقل زندگی کنیم که آن نیز شرایط خاص خود را دارد و باید مبلغی به عنوان رهن در نظر بگیریم که با توجه به اعتبارات مالی ما را دچار مشکل خواهد نمود.اما با توجه به اینکه خوابگاه امام رضا (ع) یک مجتمع مسکونی بوده و برای اسکان خوابگاهی ساخته نشده است بنابراین دیوارها بسیار کاذب هستند و سر و صدای بیرون وارد اتاق‌ها می‌شود.

وحید محمد حسینی مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تایید مطالب دانشجویان تصریح کرد؛ دانشجویان مجبورند با تمام کمبودها و سختی‌ها یکی از دوست داشتنی‌ترین خاطرات زندگی خود را در این مکان‌ها رقم بزنند. جایی که می‌توان زندگی گروهی، قدرت انعطاف پذیری، اجتماعی شدن، از خودگذشتگی و مهربانی را در آن آموخت. چهاردیواری که بسیاری از دانشمندان، مدیران و سیاستمداران نیز در آن روزگار گذرانده‌اند.

محمد حسینی ابراز نمود ؛ معیشت دانشجویان باید یکی از مهم‌ترین رسالت های  آموزش عالی در استان باشد. چرا که اهداف آموزش و تربیت محقق نخواهد شد مگر اینکه دانشجو از نظر اسکان و معیشت تامین  باشد.

وی در پایان اشاره نمود؛ راهکارهای مختلفی جهت رفع مشکل خوابگاه ها ی دانشجویی به مسئولین ارائه گردیده است ، امیدواریم به زودی شاهد رفع این مشکل اساسی در استان باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.