شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶

قائم مقام معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

سی درصد از دروس رشته های پزشکی، بصورت الکترونیکی آموزش داده خواهند شد

آموزش مجازی

بر اساس ابلاغ رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، مبنی بر طرح تحول و نوآوری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، منبعد می بایست سی درصد از برنامه های آموزشی و دوره های درسی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، بصورت الکترونیکی و مجازی برگزار گردد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، شورای معاونین دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با شورای فرهنگی اساتید جوان این دانشگاه دیدار و گفتگو نمودند.

قائم مقام معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مورد گفت: این نشست که با حضور رئیس و اعضاء شورای معاونین دانشکده مجازی و نیز اعضاء شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همراه بود، اهدافی از جمله: آشنایی با فعالیت آموزش های مجازی در دانشگاه، آشنایی با وضعیت جاری آموزش مجازی در سطح کشور و دانشگاه متبوع و بررسی نیازها و چالش های آموزش مجازی در دانشگاه را دنبال می کرد.

دکتر محمدرضا سمائی، رایزنی در خصوص نحوه همکاری دانشکده مجازی با شورای فرهنگی اساتید جوان را از دیگر اهداف برگزاری این نشست اعلام نمود و ادامه داد: با توجه به تغییرات شگرف در تکنولوژی آموزشی در ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری و نیز تغییر شیوه های آموزشی و لزوم بروز رسانی این شیوه ها و همگامی با شرایط روز جامعه، در این نشست روش های آموزشی دروس تخصصی اساتید با روش های جدید و نوین مورد گفتگو و بازنگری قرار گرفت.

دبیر شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در همین جلسه مقرر گردید تا برخی از دوره های فرهنگی اساتید جوان دانشگاه و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، منبعد بصورت مجازی برگزار گردد.

در همین راستا، رئیس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز اظهار داشت: بر اساس ابلاغ رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، مبنی بر طرح تحول و نوآوری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، منبعد می بایست سی درصد از برنامه های آموزشی و دوره های درسی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، بصورت الکترونیکی و مجازی برگزار گردد.

دکتر مجیدرضا فرخی با اشاره به موضوع ارائه گزارش جامع از شرایط و وضعیت ترویج آموزش الکترونیک و امکانات حال حاضر دانشکده مجازی در این نشست، گفت: در حال حاضر، کلیه امکانات و زیرساخت های لازم جهت اجرایی کردن دستور وزارت متبوع مبنی بر انجام طرح تحول و نوآوری آموزش الکترونیکی در دانشکده مجازی این دانشگاه وجود دارد.

وی امکانات موجود این دانشکده را در سه رده برشمرد: ۱- سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، ۲- نرم افزارهای پیشرفته آزمون های مجازی، ۳- تولید محتوای آموزش الکترونیکی با کیفیت بالا.

فرخی از آمادگی این دانشکده جهت همکاری با شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه بمنظور تولید محتوای الکترونیکی در موضوعات مورد توافق طرفین خبر داد و افزود: تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه آموزش الکترونیک و نیز مجازی سازی سایر دوره ها و رشته هایی که هنوز به شکل سنتی و با متد قدیمی تر ارائه می گردند از اهداف اصلی ایجاد این دانشکده بوده است.

دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال ۸۷ فعالیت های آموزشی خود را در سطح این دانشگاه آغاز نمود و یک سال بعد تبدیل به قطب آموزشی الکترونیک در منطقه گردید.

این دانشکده که در حال حاضر در طبقات فوقانی سالن های صدرا و سینا مستقر می باشد از سال گذشته رسما به دانشکده مجازی تبدیل شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.