سه‌شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶

گزارشی از جزئیات برگزاری ترم تابستان ۹۸ در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

کلاس درس

تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در ترم تابستان تلاش در برگزاری کلاس‌های آموزشی مورد نیاز برای دانشجویان خود دارند که در گزارش زیر تلاش شده است اطلاعات به دست آمده از این دانشگاه‌ها را در اختیار دانشجویان علاقمند قرار دهیم.

به گزارش مفدا، با پایان یافتن امتحانات؛ دانشجویان به فکر ترم تابستان جهت جبران دروس عقب مانده یا گذراندن دروس عمومی می‌باشند. در این بین دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز از برگزار کنندگان ترم تابستان هستند و یک به یک در حال ارائه برنامه تابستانی دانشگاه خود می‌باشند.

در ابتدای این گزارش تلاش در اعلام  قوانین برگزاری کلاس‌های تابستانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم تا سؤالات متعددی که در ذهن دانشجویان علاقمند به برداشتن ترم تابستانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد بر طرف شود.

این قوانین عبارتند از؛

۱- هر واحد درسی، مقدار یا میزان درسی است که مفاد آن به ترتیب به صورت نظری ۱۷ ساعت، عملی یا آزمایشگاهی ۳۴ ساعت، کارگاهی و کارآموزی یا عملیات میدانی و کارآموزی در عرصه ۵۱ ساعت، در طول یک نیمسال تحصیلی یا دوره تابستانی، طبق برنامه مصوب شورای عالی برنامه ریزی تدریس می شود.

۲- طول مدت امتحانات پایان نیمسال یا پایان دوره تابستانی جزو مدت آموزش محسوب نمی شود.

۳- تعداد واحدهای انتخابی در دوره تابستانی حداکثر ۶ واحد درسی است.

۴- هر واحد درسی، مقدار یا میزان درسی است که مفاد آن به ترتیب به صورت نظری ۱۷ ساعت، عملی یا آزمایشگاهی ۳۴ ساعت، کارگاهی و کارآموزی یا عملیات میدانی و کارآموزی در عرصه ۵۱ ساعت، در طول یک نیمسال تحصیلی یا دوره تابستانی، طبق برنامه مصوب شورای عالی برنامه ریزی تدریس می شود. در مورد رشته هایی که دارای پروژه هستند مدت اجرای پروژه در یک نیمسال متناسب با واحد آن، توسط استاد مربوط تعیین می شود.

۵- هر سال تحصیلی مرکب از دو نیمسال تحصیلی و در صورت ضرورت و داشتن شرایط و امکانات یک دوره تابستانی است. مدت آموزش هر نیمسال تحصیلی شامل ۱۷ هفته و هر دوره تابستانی شامل ۶ هفته آموزش با رعایت مفاد ماده ۵ است.

ترم تابستانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

بر اساس این گزارش بنا شده است تا دانشگاه علوم پزشکی ایران در تابستان ۹۸ برای دانشجویان کلاس‌های تابستانی برگزار کند.

 مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تعدادی از دروس اختصاصی علوم پایه رشته پزشکی (به شیوه نوین) و واحدهای عمومی را به دانشجویان «شاهد و ایثارگر، سهمیه مناطق و پردیس» در تابستان ارائه می‌کند.

بر این اساس ثبت نام دروس ترم تابستان ۹۸ از روز دوشنبه مورخ :۳ تیر۹۸ امکان پذیر خواهد بود. علاقمندان می@توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ثبت نام ترم تابستانی از طریق شماره‌های ۸۶۷۰۴۷۰۳ و ۸۶۷۰۲۲۱۲ ارتباط برقرار کنند.

قابل ذکر است واحدهای درسی در این دانشگاه به شیوه نوین ارائه می‌گردد.

جدول دروس تابستانی قابل ارائه از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران به شرح زیر است؛ترم تابستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران

همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز اقدام به برگزاری ترم تابستانی در سال ۹۸ کرده است. بر این اساس  دانشجویان متقاضی ترم تابستان سال ۹۸ مقطع دکتری عمومی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می‌توانند در ترم تابستانی این دانشگاه شرکت کنند.

بر این اساس با عنایت به بخشنامه شماره ۶۶۰/۵۰۰/د مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران در نظر دارد برای دانشجویان متقاضی رشته‌های پزشکی، دندنپزشکی و داروسازی طبق جدول عناوین دروس ذیل ترم تابستان برگزار نماید. متقاضیان می توانند از تاریخ یکم تیر ماه ۱۳۹۸ لغایت دهم تیر ماه ۱۳۹۸ از طریق آدرس الکترونیکی  http://mizekhedmat.tums.ac.ir نسبت به ارسال معرفی نامه رسمی عکس دار صادر شده توسط آموزش دانشگاه مبداء به انضمام تصویر کارت ملی خود اقدام نمایند. بدیهی است درخواست هایی که پس از اتمام بازه زمانی ارسال گردد قابل بررسی نخواهد بود.

جهت دریافت جدول دروس ارائه شده در ترم تابستان سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ دانشگاه علوم پزشکی ایران
« اینجا» کلیک نمایید.

بر اساس این گزارش شهریه هر واحد نظری سه میلیون و ۳۳۹ هزار و ۶۰۰ ریال و شهریه هر واحد عملی چهار میلیون و هفت هزار و ۵۲۰ ریال است.

 ثبت نام در ترم تابستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران از تاریخ اول تیر ماه ۹۸ آغاز و تا تاریخ ۱۰ تیر ماه ادامه دارد. دوره‌های تابستانی از تاریخ ۲۹ تیر ماه ۹۸ آغاز و در تاریخ ششم شهریور ماه به پایان می‌رسد. آغاز امتحانات نیز در تاریخ نهم شهریور ماه ۹۸ خواهد بود و امتحانات ترم تابستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۹۸ به پایان خواهد رسید.

ترم تابستانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

در ادامه پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (شعبه بین الملل) جهت دانشجویان رشته پزشکی پردیس دروس زیر را جهت ترم تابستانی سال ۹۸ - ۹۷ و صرفاً در مقطع علوم پایه ارائه میکند.

عناوین دروس ارائه شده: دروس اختصاصی رشته پزشکی جدید (ریفرم - ورودی ۱۳۹۶ به بعد)، شهریه متغییر: هر واحد درس تئوری چهار میلیون ریال (۴۰۰ هزار تومان) و هر واحد درسی عملی چهار میلیون و پانصد هزار ریال (۴۵۰ هزار تومان) تلفن های تماس: رئیس اداره آموزش دانشکده پزشکی ۳۳۵۳۴۶۹۹، رئیس پردیس خودگران ۳۳۵۲۵۳۱۳، آموزش پردیس خودگردان ۳۳۵۲۵۳۶۸، دورنویس (فاکس) پردیس خودگردان ۳۳۵۲۵۳۶۷.

علاقمندان می‌توانند متن کامل اطلاعیه ترم تابستانی ۹۸، فرم انتخاب واحد ترم تابستانی ۹۸  را با کلیک بر روی موارد مشاهده کنند.

 سومین دوره مدرسه تابستانی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برپا می‌شود

دکتر محمد حسین ابراهیمی در خصوص برگزاری دوره‌های این مدرسه در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و فناوری محوربه مفدا، گفت: این مدرسه در سطوح مقدماتی و پیشرفته هر کدام ظرفیت پذیرش ۲۰ دانشجو و در سطح سوم ظرفیت شرکت ۱۰ نفر را داراست.

وی افزود: دوره‌های پیشرفته در دو بخش مطالعات کارآزمایی بالینی و مهندسی بافت برگزار می‌شود.

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به امکان نام نویسی ۱۰ تن از متقاضیان در نوبت انتظار، یادآورشد: در صورت افزایش تعداد افراد متقاضی شرکت در این مدرسه تابستانی یک دوره آموزش به صورت غیر حضوری نیز برگزار می شود.

ابراهیمی همچنین با بیان اینکه شرکت کنندگان در سطح مقدماتی پس از آموزش چهار روزه، در پایان دوره یک پروپوزال به نام خودبه ثبت می رسانند، تصریح کرد: در سطح پیشرفته نیزعلاوه بر ثبت پروپوزال، در صورت امکان افرادی که در حوزه مهندسی بافت نام نویسی کردند به کارگروه مهندسی بافت پیوسته و در پروژه های در حال اجرا و یا پروژه های جدید طراحی شده در این حیطه همکاری می کنند.

وی اضافه کرد: در سطح فناوری محور هم کارگاه ها برای ثبت اختراع برنامه ریزی شده و پس از آموزش راه های ثبت اختراع به دانشجویان، درپایان هرکدام یک ادعا نامه به ثبت می رسانند.

بر اساس این خبر؛ سومین دوره مدرسه تابستانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ۱۴ تا ۱۷ مرداد برگزار می شود. مهلت نام نویسی در این دوره از امروز آغاز شده و تا نیمه تیر ماه ادامه خواهد یافت.

نکته مهم این‌که شرکت برای تمام دانشجویان رشته‌های مختلف آزاد و رایگان بوده و برای دانشجویانی که ساکن شاهرود نیستند در زمان برگزاری مدرسه ی تابستانی خوابگاه تدارک دیده شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.