چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام با دادگستری استان

1

با هدف آشنا کردن دانشجویان با حقوق و وظایف شهروندی، تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دادگستری استان با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام منعقد و امضا شد.

به گزارش مفدا ایلام، معاون فرهنگی دادگستری استان با بیان اینکه اهل و اساس کار فرهنگی و آن چیزی که اسلام سردمدار آن است تغییر اراده‌هاست، اظهار داشت: روحی که خداوند متعال در وجود انسان دمید نباید به عنوان یک استعداد و یک پتانسیل باقی بماند.

حجت‌الاسلام محمدسجاد امیری تصریح کرد: دانشگاه، آنچنان که از اسمش پیداست منشأ کسب علم است و همانطور که در قرآن آمده است علم و تزکیه در کنار هم بوده‌اند و علم بدون تزکیه راه به جایی نمی‌برد و تزکی بدون علم نیز تزکیه واقعی نیست.

امیری ادامه داد: مبنای کار فرهنگی براساس حقیقت قرآنی است همان حقیقتی که خدای بزرگ به خاطر آن انسان را خلق کرد و بخاطر این خلقت هم به خود افتخار می‌کند.

وی با بیان اینکه آرزوی ما این است تا در خدمت دانشجویان و دانشگاهیان باشیم، در مورد اهداف امضای این تفاهم‌نامه گفت: آشنا کردن دانشجویان با حقوق و وظایف شهروندی از اهدافی است که ما آن را دنبال می‌کنیم و این در صورتی است که یک تعاملی بین ما باشد.

معاون فرهنگی دادگستری استان ادامه داد: هدف دیگر ما ارتقای فرهنگ قانون‌گرایی و مقابله با فرهنگ قانون‌گریزی و قانون‌ستیزی است که به عنوان اصل و اساس حرکت جامعه شمرده می‌شود که از جامعه نشأت می‌گیرد.

وی ترویج فرهنگ مدارا و صلح و سازش، ترویج فرهنگ مشاوره و داوری و ریش سفیدی، فرهنگ‌سازی در زمینه چگونگی مراجعه به دستگاه قضایی و استیفای حقوق فردی و اجتماعی را از دیگر اهداف این تفاهم نامه ذکر کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هم ضمن تبریک هفته قوه قضاییه با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که کارآمد کردن نظام را جزو بهترین کارها در راستای اسلام و نظام جمهوری اسلامی دانسته بود، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۶ که به معاونت فرهنگی و دانشجویی آمده‌ام رسالت اولیه‌ای را که فارغ از بحث سیاسی و جناحی برای خود ترسیم نموده‌ام کارآمدی سیستم و خدمت خالصانه و بی منت بوده است.

دکتر روح‌الله استاک در مورد اقدامات انجام گرفته در طول دوران فعالیت خود هم گفت: با توجه به اینکه در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی با چهار حیطه فرهنگی، دانشجویی، تربیت بدنی و مشاوره سروکار داریم برای تمام این چهار حیطه برنامه‌ریزی داشته‌ایم و تمام پرسنل این معاونت دوشادوش یکدیگر در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های تعیین شده گام برداشته اند.

دکتر استاک با بیان اینکه یکی از مطالباتی که هم امام راحل و هم مقام معظم رهبری داشته اند زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه در سال گذشته اولین یادواره شهدای دانشجویان غرب کشور را با حضور مسئولین ارشد استانی و برخی مسئولین استان های کرمانشاه و کردستان و همدان برگزار کردیم و با کیفیت بالا و استقبال خوب روبرو شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به برگزاری جشنواره سیب هم گفت: با کارهایی که انجام می دهیم سعی می کنیم که نظر دانشجویان تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن قرار نگیرد و به سمت کارهای فرهنگی که خودمان انجام می دهیم سوق داده شود.

استاک به برنامه های آینده معاونت فرهنگی و دانشجویی هم اشاره کرد و تفاهم نامه با دانشگاه ایلام در راستای معرفی تاریخ و مشاهیر ایران و همایش سیمای سلامت از منظر گام دوم انقلاب را از مهمترین آنها ذکر کرد.

در این دیدار تفاهم نامه همکاری میان دو معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و معاونت فرهنگی دادگستری استان به امضای آقایان امیری و استاک رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.