یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵

تعمیرات اساسی خوابگاه‌ها و سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با دو میلیارد تومان اعتبار

بازسازی خوابگاه حضرت علی اکبر

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به تعمیرات اساسی خوابگاه‌ها و سلف سرویس مرکزی دانشگاه در تابستان سال گذشته گفت: تابستان سال ۹۷ بالغ بر دو میلیارد تومان اعتبار صرف تعمیرات اساسی خوابگاه‌ها و سلف سرویس دانشگاه شد.

فرزاد سلیمانی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: همه ساله در فصل تابستان و زمانی که خوابگاه‌ها خالی از سکنه می‌شود، دانشگاه علوم پزشکی ایلام  به تناسب نیاز، نسبت به بهسازی و مرمت خوابگاه‌ها، رنگ‌آمیزی اتاق‌ها، تعمیرات در بخش تاسیسات، خرید اقلام و تجهیزات خوابگاهی و تعمیرات لوازم خوابگاهی و... اقدام می‌کند که سال گذشته با دریافت اعتبار دو میلیارد تومانی در مدت ۴۵ روز نسبت به تعمیرات اساسی خوابگاه‌ها سلف سرویس مرکزی دانشگاه اقدام شد.

وی گفت: تعمیراتی که تابستان سال گذشته در حوزه خوابگاهی و تغذیه‌ای دانشگاه صورت گرفته شامل تعمیرات خوابگاه کوثر، احداث سالن همایش دانشگاه، تعمیرات اساسی آشپزخانه مرکزی، تعمیرات سوئیت پزشکی و مامایی، بهسازی و تعمیرات کلی خوابگاه‌های بوستان یک، بوستان دو، تعمیرات سلف سرویس و آشپزخانه دانشگاه و.... بود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: تابستان سال ۹۷ نسبت به خرید اقلام و تجهیزات خوابگاهی شامل یخچال، کولرآبی، ماشین لباسشویی، جارو برقی) با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان اقدامات اساسی انجام شد و توانستیم با خرید مایحتاج لازم، بخش عمده‌ای از نیازهای دانشجویان در حوزه صنفی و رفاهی را تامین کنیم.

سلیمانی، آماده کردن و تعمیرات سیستم سرمایشی و گرمایشی خوابگاه‌ها را نیز از اقدامات صورت گرفته در تابستان سال گذشته عنوان کرد و گفت: همکاری و همفکری با شورای صنفی در راستای رفع مشکل ونواقص احتمالی خوابگاه‌ها، همواره انجام می‌گیرد و خوشبختانه اعضای شورای صنفی دانشگاه در حوزه رفاهی، صنفی و احقاق حقوق و مطالبات دانشجویان با مسؤولان دانشگاه تعامل خوبی دارند و ما نیز سعی‌می‌کنیم در حوزه‌های مرتبط با فعالیت‌مان، از تجربه، پیشنهادات و نظرات آنها بخصوص در بحث تغذیه، خوابگاه، تربیت بدنی و... استفاده کنیم.

تمایم دانشجویان متقاضی به خوابگاه را اسکان داده‌ایم

سلیمانی با اشاره به اینکه هیچ دانشجوی متقاضی به خوابگاه در دانشگاه وجود ندارد که از داشتن خوابگاه محروم باشد، اظهار کرد: خوشبختانه به تمامی نیازهای دانشجویان متقاضی به خوابگاه، پاسخ داده‌ایم وهیچ دانشجویی در لیست انتظار برای دریافت اسکان قرار ندارد.

وی تعداد کل دانشجویان خوابگاهی را  یک‌هزار و ۳۲ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۵۴ نفر دانشجویان دختر و مابقی پسر هستند. ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایلام دارای سه خوابگاه ملکی پسرانه و یک خوابگاه ملکی دخترانه و دو خوابگاه استیجاری در حوزه خواهران است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: با توجه به اینکه دانشجویان این دانشگاه اکثرا از خانواده‌های کم بضاعت هستند، دانشگاه اقدام به اجاره دو خوابگاه کرده و دانشجویان همانند سایر دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های ملکی، شهریه خوابگاهی را به صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌کنند.

وی از برگزاری جلسات مشترک مدیر دانشجویی و کارکنان و شورای صنفی به صورت ماهانه خبر داد و گفت: بازدید مستمر مدیر دانشجویی، رئیس اداره خوابگاه‌ها، کارشناسان حوزه خوابگاهی از وضعیت رفاهی دانشجویان در خوابگاه‌ها به صورت هفتگی از جمله برنامه‌هایی است که به صورت منظم در دانشگاه انجام می‌شود.

سلیمانی گفت: تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه به سیستم وایرلس و سایت کامپیوتر و برخورداری تمامی دشانجویان از ۱۲ گیک اینترنت رایگان به صورت ماهانه از جمله خدمات دیگر این دانشگاه در حوزه رفاهی است که خوشبختانه این خدمات ارایه شده، توانسته است تا حدودی رضایت دانشجویان را جلب کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.