یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳

ساختمان علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی قزوین طعمه حریق شد/ علت حادثه در دست بررسی است

اتش سوزی دانشگاه قزوین

ساختمان علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی قزوین امروز یکشنبه نهم تیرماه طعمه حریق شد که خوشبختانه بلافاصله با حضور به موقع مأموران آتش نشانی، آتش‌سوزی مهار شد.

دکتر محمد رضا شیخی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفت وگو با خبرنگار مفدا با تأیید این مطلب افزود: ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه صبح امروز، بخشی از ساختمان علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی قزوین در آتش سوخت که بلافاصله مأموران امدادی از جمله آتش نشانی و اورژانس در محل حادثه حاضر شدند. علت بروز این حادثه در حال بررسی است و تا چند روز آینده توسط تیم‌های کارشناسی و ارزیاب مشخص و به اطلاع عموم مردم خواهد رسید اما بر اساس شواهد موجود، احتمال می‌رود این آتش سوزی ناشی از نشت گاز بوده است اما با این حال باید منتظر نظر نهایی تیم‌های ارزیاب و متخصصین آتش نشانی بود.

وی اظهار کرد: آزمایشگاه بافت شناسی علوم تشریح و تکثیر سلول واقع در ساختمان علوم پایه دانشکده پزشکی دانشگاه، طعمه اصلی این حریق بوده است و کارشناسان قول داده‌اند ظرف دو روز آینده علت اصلی وقوع این سانحه را مشخص و به اطلاع مردم برسانند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص جراحات ناشی از این آتش سوزی گفت: یک دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته بیوتکنولوژی در ساختمان علوم پایه دانشگاه مشغول تحقیقات و مطالعه پایان نامه خود بوده است که این آتش سوزی به وقوع می‌پیوندد که متاسفانه دچار جراحت و سوختگی از ناحیه دست می‌شود و تقریبا این سوختگی بین ۲۵ تا ۲۸ درصد تخمین زده شده است که بلافاصله مصدوم توسط نیروهای اورژانس به بخش سوختگی بیمارستان شهید رجایی قزوین انتقال داده می‌شود.

شیخی افزود: خوشبختانه حال این مصدوم رو به بهبودی است و وی تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد بعد از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص خواهند شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به غیر از این دانشجو، فرد دیگری در این سانحه دچار آسیب دیده یا خیر؟، گفت: یک دانشجو دیگر نیز دچار جراحت سطحی شد که بلافاصله مداوای لازم از سوی پزشکان انجام می‌شود و بعد از اطمینان از وضعیت بهبودی این دانشجو، از بیمارستان مرخص می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اینکه در همان لحظات اولیه آتش سوزی، تیم بحران دانشگاه متشکل از دکتر مهرام ریاست دانشگاه، معاون توسعه مدیریت منابع انسانی، معاون آموزشی دانشگاه، رئیس دانشکده پزشکی و دفتر فنی و جمعی از کارشناسان مربوطه و همچنین مسؤولان آتش نشانی و فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ تشکیل شد، خاطرنشان کرد: پیگیر علت اصلی وقوع این حادثه هستیم و تلاش داریم در اسرع وقت علت این سانحه را به اطلاع عموم برسانیم.

شیخی با مثبت ارزیابی کردن مراحل درمان دانشجوی مصدوم ناشی از این آتش سوزی گفت: دکتر مهرام ریاست دانشگاه و همچنین معاون درمان ودیگر مسؤولان  امروز از این دانشجو عیادت کردند و در جریان روند درمانی این مصدوم قرار گرفتند و امیدواریم هر چه زودتر مراحل درمانی این دانشجو انجام شود و شاهد ترخیص این مصدوم باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص میزان خسارات وارده شده ناشی از این حادثه آتش سوزی گفت: هنوز میزان دقیق خسارات وارد شده به ساختمان علوم پایه دانشگاه علوم پزشکی قزوین مشخص نشده است اما می‌توان گفت دو اتاق آزمایشگاه علوم تشریح دانشگاه که در آنجا کشت سلولی انجام می‌شود دچار حریق و آتش سوزی شد. البته نیاز است در یک یا دو روز آینده، برآورد دقیقی از میزان آسیب و خسارت این حادثه ، توسط کارشناسان وتیم ارزیاب صورت گیرد به هرحال منتظر نظر نهایی تیم‌های کارشناسی و همکاران آتش نشانی قزوین هستیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.