دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹

در تأمین معیشت دانشجویان توجه بیشتری لازم است

بررسی معضل اعتیاد در خوابگاههای دانشجویی

کارگاه مواد مخدر

کارگاه پیشگیری ازسوء مصرف مواد مخدر ویژه سرپرستان،ناظمه ها ونگهبانان خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در حسینیه اهل بیت (ع)دانشگاه علوم پزشکی 10تیر ماه سال جاری برگزار گردید.

به گزارش مفدا یاسوج؛ الهام رحیمی رئیس اداره مشاوره وسلامت روان ضمن بیان این خبرافزود:به منظور بالا بردن سطح دانش همکارانمان در امور خوابگاها و پیشگیری از سوء مصرف مواد و شناخت دانشجویان با رفتارهای پرخطر این کارگاه برگزار شد.

در این کارگاه از سروان عطایی،مسئول مبارزه با مواد مخدر در استان،دعوت به عمل آمد.

وی ضمن تشریح انواع مواد مخدر و نشانه های مصرف در خصوص تغییرات بوجود آمده در فرد معتاد پرداخت.

سروان عطایی بیان داشت:متاسفانه این روزها شاهد افزایش مصرف مواد مخدر در دانشگاه ها شدیم و امیدواریم دانشگاههای کشور به نهضت جهانی دانشگاه عاری از دخانیات بپیوندند.

وی با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های هدفمندی در راستای کنترل و آسیب‌شناسی خوابگاه‌های دانشجویی استان در راستای وجود مواد مخدر به این بخش تدوین شود، تصریح کرد: ورود مواد مخدر صنعتی به این مراکز هشداردهنده است.

مسئول مبارزه با مواد مخدر در استان با تاکید بر اینکه مردمی کردن امر مبارزه با مواد مخدر تنها راه برون‌رفت از پدیده شوم اعتیاد در جامعه است ،ابراز کرد : اولویت اول ستاد در مبارزه با مواد مخدر، توجه به بحث پیشگیری است و نماد پیشگیری نیز توجه به رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر است و باید  در این زمینه جلسات  توجیهی برای برخی از دستگاه‌ها و نهادهای مردمی تشکیل شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.