سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

برگزاری اولین جلسه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

شورای صنفی

اولین جلسه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با حضور ریاست محترم دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، اولین جلسه دانشجویان منتخب شورای صنفی در سال ۹۸ در تاریخ ۹۸/۰۴/۰۵ با حضور سرپرست محترم دانشگاه، مدیران محترم دانشجویی، فرهنگی، روابط عمومی و سایر مسئولین برگزار گردید. در ابتدا جناب آقای دکتر قربانیان مدیر محترم دانشجویی ضمن عرض خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه و عرض تبریک به منتخبین شورای صنفی از توجه ویژه ریاست محترم دانشگاه به دغدغه‌ها و مطالبات دانشجویی و استقبال ایشان از برگزاری نشست صمیمی با منتخبین شورای صنفی دانشجویان قدردانی نمودند.

مدیر دانشجویی دانشگاه اعلام کردند شورای صنفی بستر مناسبی برای تقویت زمینه‌های همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و حفظ و پیگیری حقوق و حریم دانشجویی فراهم می‌آورد و فرصت مناسبی برای تجربه فعالیتهای اجرایی توسط دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور خواهد بود. ضمن اینکه شورای صنفی به عنوان پل ارتباطی بین دانشجویان و مسئولین دانشگاه می تواند بازوی پرتوان مدیران باشد.

در ادامه دکتر مهدی قربانیان بیان داشت: انتخابات شورای صنفی در دو بخش دانشکده ها و خوابگاهها برگزار گردید که علیرغم تداخل برگزاری انتخابات با ایام امتحانات درصد مشارکت در واحدهای مختلف بین ۳۰ تا ۷۰ درصد گزارش شده است که بیشترین میزان مشارکت مربوط به خوابگاه پسرانه ۱۶ آذر بوده است و مشارکت نسبتا بالای دانشجویان در انتخابات شورای صنفی می‌تواند نشان از اعتماد و امید دانشجویان به عملکرد اعضای شورای صنفی باشد که این مسئله مسئولیت منتخبین شورای صنفی را سنگین‌تر خواهد کرد.

در ادامه  ریاست دانشگاه با اظهار خرسندی نسبت به حضور در جمع دانشجویان، یکی از مهمترین ویژگی های دانشجوی موفق را نشاط و پویایی با فکر خلاق توصیف نمودند.

دکتر سید احمد هاشمی با بیان اینکه برخی از مسائل و نکات ظریف از نگاه دانشجو می گذرد، ادامه داد: بیان این مسائل و پیدا کردن راهکار به دور از نگاه مغرضانه انتظار مسئولین دانشگاه است.

وی با بیان اینکه دانشجو باید نسبت به سایر افراد دیدگاه متفاوتی نسبت به حل مسائل داشته باشد، گفت: دانشجوی موفق نسبت به مسائل روز جامعه بی تفاوت نیست و چاره اندیش است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از دانشجویان خواست که چشم بینای مسئولان دانشگاه باشند.

دکتر هاشمی در بخشی از سخنان خود با توجه به حساسیت سیستم بهداشت و درمان در جامعه اظهار کرد: متاسفانه امروز برخی از افراد با انتشار اکاذیب و شایعات در فضای مجازی به دنبال گمراه کردن مردم هستند. وی در این زمینه رسالت و جایگاه دانشجویان در رعایت اصل صداقت و پیشگیری از دامن زدن به شایعات را مهم توصیف کرد و دانشجو را خبرنگار امین دانشگاه در انعکاس حقایق خواند.

ایشان در ادامه خواهان استمرار این جلسات و پیگیری مشکلات و دغدغه های دانشجویان توسط مسئولین شدند.

سپس برخی از نمایندگان شورای صنفی واحدها به بیان مسائل و دغدغه های دانشجویان پرداخته و در پایان جلسه اعتبارنامه دبیران شورای صنفی توسط سرپرست محترم دانشگاه به ایشان اهدا گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.