چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه؛

کارگاه آموزشی "شخصیت شناسی" در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

کارگاه آموزشی روانشناسی

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، کارگاه آموزشی شخصیت شناسی، رشد فردی و بهبود ارتباط با دیگران براساس متد MBTI و با حضور اساتید مشاور و اعضای هیئت علمی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، "دکتر زهره ملایی" متخصص روانشناسی آموزش و یادگیری در کارگاه آموزشی شخصیت شناسی، رشد فردی و بهبود ارتباط با دیگران که دوشنبه ۱۰ تیرماه در سال جلسات دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، با اعلام این مطلب گفت: این کارگاه آموزشی براساس متد آموزشی MBTI می باشد که بنا به ضرورت‌های زندگی امروزی یادگیری و استفاده از این متد برای اغلب افراد جامعه در سطوح و موارد مختلف از جمله انتخاب رشته تحصیلی، بهبود کار حرفه ای و ارتباط میان ­فردی،اجتماعی و عاطفی بسیار مفید می باشد.

وی افزود: متد MBTI برای تسهیل شناخت، افراد  را به ۴ گروه تقسیم بندی کرده و در این متد روش‌های ایجاد انگیزش و نحوه دریافت و پردازش اطلاعات از محیط و سبک زندگی بررسی می‌شود.

این متخصص روانشناسی تاکید کرد:در حال حاضر بزرگترین شرکت‌های دنیا برای استخدام افراد از متد  MBTIبهره می برند.

ملایی در پایان گفت: در این کارگاه آموزشی سایت اصلی طراحی متدMBTI   و جزوات و کتاب‌های آموزشی معرفی شده و در راستای رشد فردی نمایشگاه کتاب‌های مرتبط با این کارگاه نیز برگزار  می‌شود.

معرفی متدMBTI   ، معرفی تیپ های ۱۶ گانه شخصیتی، اجرای عملی نسخه کوتاه شرکت کنندگان، نمره گذاری و تفسیر آزمون توسط شرکت کنندگان، معرفی راهکارهای کلی بهبود رابطه با خود و دیگران، پیشرفت های شغلی و حرفه ای و تصمیم گیری بر مبنای تیپ شخصیتی فرد از جمله برنامه های این کارگاه بود.

گفتنی است، کارگاه آموزشی شخصیت شناسی، رشد فردی و بهبود ارتباط با دیگران براساس متد MBTI  که با حضور اساتید مشاور و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، مورد استقبال اساتید قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.