چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

تقویت و توجه به ترویج فرهنگ قرآنی ضرورت جامعه امروز است

رابطین قرآنی گیلان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تقویت و توجه به ترویج فرهنگ قرآنی ضرورت جامعه امروز است گفت: یکی از مهمترین سیاستگذاری های فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، تدبردر آیات قرآن کریم و ایجاد زمینه برای توجه بیشتر به معانی قرآن کریم در راستای تعالی اجتماعی باید باشد.

به گزارش مفدا گیلان، نشست رابطین امور قرآنی و فرهنگی واحدهای تابعه رشت با موضوع بررسی فعالیت های قرآنی فصل تابستان به ریاست دکتر محمد رستم پور معاون فرهنگی و دانشجویی و با حضور حجة الاسلام موسوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه و فیروز نصیرزاده، مدیر فرهنگی و فوق برنامه، حجة الاسلام حسن خواه مسؤول شورای امور قرآنی و رییس اداره فوق برنامه و سایر اعضای شورای قرآن و عترت(ع) و جمعی از رابطین قرآنی فرهنگی دانشگاه تابعه رشت برگزار شد.

دکتر محمد رستم پور در این نشست ضمن قدرانی از زحمات رابطین قرآنی با اشاره به اهمیت بالای کار رابطین قرآنی و فرهنگی اظهار کرد: خواسته اول خداوند متعال از پیامبر بزرگوار اسلام و نخستین آیات نازل شده به آن حضرت، خواندن قرآن است و این امر حکایت از آن دارد که تلاوت قرآن  و اجرای آموزه های قرآنی بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تدبردر آیات قرآن کریم و ایجاد زمینه برای توجه بیشتر به معانی قرآن کریم و آموزه های ناب اسلام محمدی برای زندگی بهتر است و در این میان همه ما باید با استناد به کتاب الهی که برای هدایت بشر نازل شده است مسیر درست زندگی را انتخاب و این مسیر را به دیگران نیز معرفی کنیم .

دکتر رستم پور با اشاره به هجمه های دشمنان و  برنامه ریزی آنان برای تضعیف نظام جمهوری اسلامی گفت: ما باید  برای انجام کارهای قرآنی و فرهنگی در مقابل هجمه های فرهنگی دشمن برنامه ریزی نماییم و راه نجات جامعه از این دسیسه ها توسل جستن به قرآن کریم است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد:  ما باید در خصوص حفظ ارزش های اسلامی بسیار دقیق و جدی عمل کنیم و باید از خودمان و خانوادهایمان آغاز کنیم و این ارزش ها را رعایت و در جامعه ترویج دهیم.

دکتر رستم پور با اشاره به جایگاه رفیع نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: هرکجا ما در نظام جمهوری اسلامی به جایگاه رفیعی دست یافته ایم به دلیل حضور جوانان مومن و انقلابی بوده است و لازم است جوانان این مرز و بوم ، که همانا سرمایه های این کشور هستند را در مسیر درست زندگی قرار دهیم و این مهم جز با توجه به آیات الهی و آموزهای دینی امکان پذیر نخواهد بود.

حجة الاسلام موسوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در ادامه اظهار کرد: هیچ کاری بالاتر از کار قرآنی نیست، در قرآن آرامش و عاقبت به خیری وجود دارد.

وی ضمن قدردانی از زحمات رابطین قرآنی و فرهنگی افزود: رابطین قرآنی و فرهنگی وظیفه سنگینی بردوش دارند .

فیروز نصیرزاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه، ضمن قدردانی از تلاش رابطین و فعالان فرهنگی اظهار کرد: جامعه امروز ما بیش از گذشته نیازمند است تا از قرآن مجید بهره بگیرد .

وی با اشاره به فصل تابستان و اوقات فراغت دانشجویان و فرزندان کارکنان ادامه  داد: تابستان فصل مناسبی برای انجام برنامه های قرآنی و فرهنگی است و اکنون با توجه به نیاز جامعه لازم می باشد تا شیوه های آموزشی تغییر پیدا کند تا بیشتر به قرآن توجه شود.

حجة الاسلام حسن خواه مسؤول شورای امور قرآنی و رییس اداره فوق برنامه دانشگاه نیز گفت: در حال حاضر بهترین اقدامی که ما می توانیم انجام دهیم برگزاری دوره های آموزشی و ایجاد انس و الفت بیشتر قرآن با جامعه دانشگاهی است.

وی ادامه داد: بعد انقلاب اسلامی دشمنان بسیار تلاش نموده اند تا اثرات قرآن و فعالیت های قرآنی را در جامعه خنثی کنند و اکنون رسالت ما در مقابل این تهاجم فرهنگی بسیار زیاد است.

حجه السلام حسن خواه تاکید کرد: دانشجویان امروز مدیران فردای ما هستند و ما باید برای حفظ این نظام مدیرانی معتقد و مومن پرورش دهیم تا شاهد بالندگی این کشور در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و.... باشیم.

لایق برحق دبیر شورای قرآن و عترت (ع) در ادامه  با اشاره به دستور جلسه که برنامه ریزی در خصوص فعالیت های مربوط به تابستان و ارایه گزارش عملکرد از سوی رابطین در ماه مبارک رمضان بوده است گفت: نیاز است تا برای ایام تابستان برنامه های قرآنی متفاوتی در واحدهای تابعه برنامه ریزی شود.

 وی در خصوص برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در گیلان گفت: بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع) اتفاق بزرگ قرآنی در استان گیلان بوده است و از سوی وزات بهداشت به عنوان بهترن جشنواره معرفی شده است.

وی ادامه داد: همکاران ما در معاونت فرهنگی پتاسیل بالای برای انجام فعالیت های قرآنی دارند و لازم است با برنامه های بیشتری در مسیر ترویخ فرهنگ قرآنی در این دانشگاه گام برداریم.

در پایان هریک از رابطین  پشنهادات و برنامه های خود را در خصوص فعالیت های قرآنی در فصل تابستان ارایه کردند.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.