شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

وزیر بهداشت در گفت‌وگو با مفدا؛

بیش از بودجه در حوزه فرهنگ به برنامه نیاز داریم/دانشجویان در انتظار تحول باشند

مصاحبه با دکتر نمکی

دکتر نمکی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: در حوزه فرهنگ بحث بودجه آن گونه مطرح نیست؛ بلکه بیش از بودجه به برنامه نیاز داریم، بر این اساس باید بنشینیم برنامه‌های مدونی را ایجاد و روی آن کار کنیم. من به عنوان کسی که سابقه برنامه و بودجه را دارم، در تأمین بودجه قطعاً به این حوزه به عنوان یک اولویت کمک خواهم کرد.

دکتر سعید نمکی در گفت‌وگو با مفدا در حاشیه تکریم و معارفه معاونان پیشین و جدید فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پاسخ به این سؤال که تصمیم گیری در خصوص انتصاب فرد جدیدی در این حوزه زمان زیادی را در بر داشت، گفت: در نهایت در این حوزه بنا شد خانم دکتر لاری زحمات دکتر فراهانی را ادامه دهند و تیتر فعالیت‌هایی که ما انتظار داریم نیز  در حکم دکتر لاری آورده شده است و انشاءالله دکتر فراهانی نیز  به گونه‌ای به ما در این مسیر کمک خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت بودجه فرهنگی و ستاد و دانشگاه خوب نیست، چه تمهیدی برای رفع این مشکل دارید؟ گفت:بحث بودجه آن گونه که باید در فرهنگ مطرح نیست بلکه در این حوزه بیش از بودجه به برنامه نیاز داریم. بر این اساس باید بنشینیم برنامه‌های مدونی را بیاوریم و روی آن کار کنیم. من به عنوان کسی که سابقه برنامه و بودجه  دارد در تامین بودجه قطعا به این حوزه به عنوان یک اولویت کمک خواهم کرد.

نمکی افزود: انتظار می‌رود خانم دکتر لاری بر اساس محورهایی که برایشان تعیین کرده‌ام از جمله توسعه امور فرهنگی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، رفاهی، ورزشی و ... و پرداختن به معیشت دانشجو، دستیار و دیگر گروه‌های کم بضاعتی که در درون حرفه و دانشگاه‌ها داریم تیم شوند و به من برنامه بدهند.

وزیر بهداشت برگترین دغدغه خود در حوزه فرهنگی را توسعه فرهنگی دانشگاه‌ها عنوان کرد و بیان داشت: توسعه فرهنگی، تک بعدی شدن دانشگاه، عدم پیوند دانشگاه با جامعه، ایجاد جو نشاط و شادمانی در دانشگاه به نحوی که باید تلاش شود روحیه دانشجو را تعدیل و تلطیف کنیم، پرهیز از سیاست زدگی دانشگاه و تضعیف جنبه‌های علمی در دانشگاه که باید دقت کنیم جو اعتدال را در دانشگاه تقویت کنیم و از همه مهمتر مسائل معیشتی دانشجو، دستیار و دیگر کادری که در دانشگاه‌ها به عنوان قشر آسیب پذیر اقتصادی شناخته می‌شوند از مهمترین دغدغه‌های من در حوزه فرهنگی است.

وی در پایان خطاب به دانشجویان گفت: دانشجویان حتما در این حوزه‌ها در انتظار تحول باشند، زیرا ما کمک خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.