دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

برگزاری اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی سمنان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

جلسه اردوهای جهادی شاهرود و سمنان

اردوی جهادی ۱۰ روزه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سمنان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شاهرود سوم تا یازدهم مرداد در روستای سطوه دهستان طرود برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا شاهرود، نشست مشترک ستاد اردوهای جهادی دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.

در این نشست دکتر "حاجی حسنی" معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به تجربه چند ساله تیم جهادی این دانشگاه در برپایی اردو و حضور در مناطق محروم، اظهار داشت: گروهی متشکل از دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی برای ارائه خدمات به مردم روستای سطوه آمادگی دارند و در صورت نیاز به پزشک متخصص می توان از حضور آنان نیز بهره برد.

دکتر "سید شاهرخ آقایان" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز با استقبال از حضور این تیم در منطقه از آمادگی دانشگاه برای همکاری با گروه جهادی خبر داد و گفت: با توجه به محرومیت ها و نوع نیاز مردم می توان پیشگیری و آموزش را در اولویت کار قرار داد.

وی پیشنهاد کرد در صورت نیاز در حوزه های گوناگون بهداشتی، آموزش به مردم و گروه های هدف در دستور کار قرار گیرد.

دکتر "احسان بینش" معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز اقدام دانشگاه علوم پزشکی سمنان را ارزشمند خواند و یادآور شد: این معاونت در زمان برگزاری اردو، در زمینه های مختلفی همچون در اختیار قرار دادن فضای فیزیکی و کلینیک سیار دندانپزشکی آماده همکاری است.

همچنین مقرر شد تیم های تخصصی مستقر در منطقه نیازمندان واقعی را شناسایی کرده و خدمات را صرفا به آنان ارائه دهند.

در این نشست علاوه بر معاونان دو دانشگاه، مسئولان بسیج جامعه پزشکی و مدیران فرهنگی نیز حضور داشتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.