دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

اعتیاد در راس آسیب‌های اجتماعی است و بسیاری از آسیب‌ها زاییده این معضل است

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در نشست کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد، اظهار داشت: اعتیاد در رأس آسیب های اجتماعی است و بسیاری از آسیب‌های دیگر زاییده این معضل است.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی، این نشست با حضور معاون فرهنگی- دانشجویی، رئیس و کارشناسان مرکز مشاوره دانشجویی، مدیر امور فرهنگی دانشگاه، مدیر امور دانشجویی، رئیس و اعضای هیات علمی مرکز تحقیقات اعتیاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در محل دفتر معاونت فرهنگی - دانشجویی برگزار شد.

دکتر"حسن شاکری" در ادامه سخنانش در این نشست افزود، دانشگاه ها به عنوان محل تجمع جوانان، ماموریت های ویژه ای در حل مشکلات درون دانشگاهی دارند و به سبب حضور پژوهشگران و محققان، نقش موثری نیز در حل مشکلات جامعه می توانند ایفا کنند.

در ادامه این نشست، دکتر "بهمن بهمنی " رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه با اشاره به اجرای طرح بررسی سیمای زندگی دانشجویی و طرح شیوع شناسی مواد توسط مرکز مشاوره دانشجویی، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پیشگیرانه و همکاری بین بخشی با سایر نهادهای دانشگاه، آموزش به کارشناسان شاغل در خوابگاه ها و دانشگاه را جهت شناخت علائم اعتیاد و چگونگی برخورد با آن را خواستار شد.

سپس، مدیران و کارشناسان شرکت کننده در ادامه این نشست، در خصوص تدوین و اجرای برنامه های هدفمند و عملیاتی، مشارکت دانشجویان در راه اندازی کمپین پیشگیری از اعتیاد  و تشکیل کانونی در این زمینه با حمایت امور فرهنگی دانشگاه، آموزش به رابطان فرهنگی و اساتید مشاور از تمام گروه های آموزشی، کارشناسان خوابگاه‌های دانشجویی و برگزاری سمینار یک روزه برای دانشجویان جدیدالورود جهت دانش افزایی و آگاهی بخشی، گسترش فعالیتهای ورزشی – فرهنگی، تهیه پروتکل های آموزشی، تدریس بخشی از درس مهارتهای زندگی با محوریت پیشگیری از مصرف مواد درسال تحصیلی جدید، ارائه پیام های بهداشت و روان در فضای مجازی و نصب تابلو نوشته هایی در فضای فیزیکی دانشگاه، تبادل نظر کردند.

گفتنی است؛ مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با هدف تأمین، گسترش و ارتقای سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه، تحت نظارت و پشتیبانی معاونت فرهنگی دانشجویی فعالیت می‏ کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.