دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

در جشن دانش آموختگی دانشجویان رشته بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

پای صحبت برگزیده قرآنی و فعال اردو های جهادی دانشگاه

حاجی زاده_مشهد

زهرا افشاری دانش آموخته رشته بهداشت حرفه ای و محمدرضا متقیان نژاد دانش آموخته رشته بهداشت محیط از دانشجویان فعال فرهنگی از تجربه فعالیت فرهنگی خود گفتند.

به گزارش مفدا مشهد، در جشن دانش آموختگی دانشجویان رشته بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دو تن از دانش آموختگان فعال فرهنگی گفتگوی اختصاصی ترتیب دادیم.

زهرا افشاری دانش آموخته رشته بهداشت حرفه ای که در سال گذشته در بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت در رشته ترتیل قرآن کریم به مرحله کشوری دست یافت و در بیست و چهارمین دوره این مسابقات حایز رتبه دوم دانشگاهی در رشته ترتیل شده است در پاسخ به خبرنگار مفدا مشهد که فعالیت های فرهنگی در دوره تحصیل چه کمکی به شما کرده و در آینده چه تاثیری در زندگی شما خواهد داشت گفت: فعالیت های فرهنگی در دوره تحصیل حس فعال بودن و مفید بودن به انسان می دهد و باعث می شود دایره ارتباطات فرد گسترده تر شود و با دوستان همسو بیشتری آشنا خواهد شد. 

این دانشجوی فعال قرآنی با اشاره به اینکه در سال سوم دانشجویی با مسابقات قرآنی آشنا شده و از این موضوع متاسف است خواستار تبلیغات گسترده تر فعالیت های فرهنگی در بین دانشجویان شد و از دانشجویان مقاطع مختلف خواست قدر دوران شیرین دانشجویی را بدانند و از فضای فراهم شده فرهنگی موجود دانشگاه بهره کافی را ببرند.

محمدرضا متقیان نژاد دانش آموخته رشته بهداشت محیط نیز در مصاحبه با خبرنگار مفدا مشهدبا بیان این نکته که از نیمسال سوم وارد عرصه فعالیت های فرهنگی و همکاری در کانونهای فرهنگی دانشجوییشده است،  عمده فعالیت های خود را در  زمینه اردوهای جهادیعنوان کرد و گفت: برای مدتی مسئول اردوهای جهادی صراط الحمید دانشگاه بودم و در اعزام دانشجویان به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز مسئولیت تیم اردوی جهادی را به عهده داشتم.

 وی در پاسخ به سوال خبرنگار مفدا مشهد که فعالیت های فرهنگی در دوره تحصیل چه کمکی به شما کرده و در آینده چه تاثیری در زندگی شما خواهد داشت تصریح کرد: بحث فعالیت های فرهنگی و فعالیت های آموزشی دو مقوله مجزا از هم هستند و باید برای هر کدام جداگانه برنامه ریزی و مدیریت داشت، فعالیت های فرهنگی باعث کسب تجربه های جدید می شود و با دانشی که آموخته ایم می توانیم این تجربه ها را بهبود ببخشیم.

متقیان نژاد در پایان از دانشجویان خواست تک بعدی نباشند و با توجه به اینکه در حال تحصیل در رشته های علوم پزشکی هستند بهتر است دید وسیع تری نسبت به محیط پیرامون خود داشته باشند و ورود و خدمت رسانی در اردوهای جهادی را فرصت مغتنمی جهت کسب تجربه های درمانی و آشنایی با معضلات جامعه بدانند.   

تهیه و تدوین خبر: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.