دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

اجرای طرح‌های صرفه‌جویی در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

صرفه جویی

به تقاضای دانشجویان فعال کانون محیط‌زیست و دبیران شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه درخصوص جلوگیری از اتلاف انرژی در خوابگاه‌های دانشجویی، مدیریت امور دانشجویی دانشگاه را بر آن داشت تا دستورالعمل اجرایی کاهش مصرف انرژی در خوابگاه‌های دانشجویی را تدوین و اجرایی نماید.

"غفار آذرنوش" مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفتگو با خبرنگار مفدا ارومیه گفت: اقداماتی از سوی مدیریت امور دانشجویی دانشگاه جهت "کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی" در خوابگاه دانشجویی صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب (نظیر طرح تعویض شیرآلات قدیمی و بکار بگیری شیرآلات اهرمی)، انجام بازدید سالانه سیستم لوله‌کشی ساختمان‌ها و بررسی فرسودگی، نشتی لوله‌ها ‌توسط واحد تأسیسات، کنترل ماهانه حوضچه کنتور جهت جلوگیری از احتمال نشتی و هدر رفت آب، استفاده از لامپ‌های LED، استفاده از ترانس‌های بالا، استفاده از شیشه‌های دوجداره و جلوگیری از هدر رفتن انرژی، درزگیری درب و پنجره‌ها جهت مصرف بهینه انرژی اشاره نمود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ از هدر رفت بخش زیادی از انرژی جلوگیری و کاهش قابل‌توجهی در پرداخت بهای مصرفی حامل‌های انرژی خوابگاه صورت گرفته است.

آذرنوش در ادامه بیان کرد: از دیگر اقدامات شاخص مدیریت امور دانشجویی در حوزه کاهش مصرف انرژی، با یک شرکت دانش‌بنیان استانی در جهت معرفی دستگاه کاهنده مصرف گاز در حال تعامل و عقد قرارداد هستیم.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه افزود: در راستای این موضوع یکی از خوابگاه‌ها و مجموعه ورزشی دانشگاه به‌عنوان نمونه برای اجرای این طرح در نظر گرفته‌شده است که در صورت مؤثر بودن، توسعه و به سایر واحدها تعمیم داده خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.