سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

طرود و گلستان، مقصد جهادگران علوم پزشکی شاهرود در تابستان

اردوی جهادی

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: اردوی جهادگران بسیجی و اعضای کانون جهادی علمدار دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، تیر و مرداد امسال در روستاهای طرود و گلستان برگزار می‌شود.

اسماعیل عاشوریان مقدم در گفت و گو با خبرنگار مفدا شاهرود، با اشاره به برگزاری اردوی جهادی بسیج دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در ۲ بخش خواهران و برادران، ابراز داشت: اردوی خواهران ۲۰ تا ۳۰ تیر با حضور ۱۸ نفر و اردوی برادران ۳۰ تیر تا ۱۰ مرداد با حضور ۱۵ دانشجوی بسیجی در دهستان طرود بخش مرکزی شاهرود برگزار می شود.

وی یادآور شد: روستای گلستان بخش کالپوش شهرستان میامی نیز چهار تا ۱۱ مرداد، میزبان اردوی کانون جهادی علمدار با حضور ۲۲ دانشجوی دختر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آموزش در حوزه های سلامت جسمی و روانی و سبک زندگی را از مهمترین فعالیت های جهادگران در این روستاها برشمرد و تصریح کرد: این آموزش‌ها متناسب با نیاز مردم هر منطقه برنامه ریزی می شود برای نمونه مجاورت با دام نیازمند رعایت برخی مسائل بهداشتی است و یا در منطقه طرود که بانوان در عرصه قالی بافی فعالیت دارند در معرض آسیب های ناشی از نشستن طولانی مدت و یا مشکلات بینایی قرار می گیرند و آموزش می تواند سبب پیشگیری از بسیاری مشکلات شود.

عاشوریان مقدم به انجام اقدامات درمانی هم اشاره کرد و گفت: هماهنگی های لازم با حوزه های درمانی انجام می شود تا در صورت نیاز پزشک متخصص نیز در این مناطق حضور یابد.

گفتنی است، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود انجام فعالیت‌های جهادی بهداشتی و فرهنگی به مدت ۴۲ روز را در کارنامه سال گذشته خود دارد. این فعالیت ها در مناطق محروم شهرستان‌های شاهرود و میامی مانند شهرک شهید بهشتی، روستای گلستان و دهستان طرود انجام شده است.

اردیبهشت امسال نیز مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی درامور مجلس و دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت، طی نامه ای از فعالیت های جهادی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سال ۹۷ تقدیر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.