سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

رئیس نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها:

دانشگاه‌ها متناسب با تحریم‌ها آرایشی ندارند

رستمی

رئیس نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها متناسب با تحریم، آرایشی نداشتند اما آنها مقصر نیستند مجموعه بدنه مدیریتی کشور باید مسئله را به دانشگاه عرضه کنند.

به گزارش مفدا قم، حجت الاسلام مصطفی رستمی امروز در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و آموزشی در دانشگاه الزهرا اظهار داشت: امروز یکی از رسالت‌های دانشگاه این است که جامعه را نسبت به ظالمانه بودن تحریم‌ها، آگاه کند و حقانیت جمهوری اسلامی را درباره اینکه نقشی در وجود و تشدید تحریم‌ها ندارد، به مردم اثبات کند و این گزاره درستی است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی تصریح کرد: در یک جاهایی شاهد هستیم که مطالبه گفتگو با دشمن را معمولی جلوه داده و نگاه بدبینانه به دشمن را کمرنگ کرده ایم.

رئیس نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها یکی از مهمترین کارویژه های دانشگاه را حل مسائل کشور عنوان کرد و گفت: کسی منکر این موضوع نیست که تحریم‌ها یکی از مسائل مهم کشور و یکی از مهمترین کانون‌های تولید مسئله است. حال این سوال مطرح می‌شود که چه تعداد دانشگاه خودشان را متناسب با تحریم‌ها مجهز کرده اند؟ اگر یک ناظر و تحلیل گر ادوار گذشته را متناسب با تحریم‌ها بررسی کند، قطعاً به این موضوع اذعان خواهند داشت که در حال حاضر یکی از ویژه‌ترین و سخت‌ترین تحریم‌ها برای ایران اعمال می‌شود.

وی آرامش، ثبات، هم فکری و هم گرایی را ناشی از قوت درونی جامعه دانست و ادامه داد: آرایش دانشگاه‌ها چقدر متناسب با مسئله جدید تحریم‌ها تغییر کرده است؟ و یا اینکه در حوزه آموزش، فرهنگ سازی و پژوهشی و دغدغه نسل جوان چقدر با این رویکرد حرکت کرده است؟ باید بپذیریم که دانشگاه‌ها با ام المسائل کشور حرکت نکرده و مجهز نشده است اما آیا مقصر دانشگاه است؟ در گذشته ثابت شده است که اگر مسئله‌ای را به دانشگاه عرضه کرده ایم، دانشگاه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

حجت الاسلام مصطفی رستمی اضافه کرد: امروز مسئله‌ای تحت عنوان جنگ نداریم و موضوع حمله نظامی دیده نمی‌شود. زیرا کسانی که بیرون از مرزها هستند، بیشتر آسیب می‌بینند تا کسانی که در داخل هستند. این بازدارندگی از کجا حاصل می‌شود؟ این دقیقاً چیزی است که مسئله مندان، موضوع امنیت ملی را با دانشگاهیان در میان گذاشته اند و دانشگاه به خوبی پای کار آمد. همچنین در حوزه سلامت که امروز حوزه پیش رو و افتخار آفرین در کشور است، دانشگاه‌ها، دولت و مجموعه‌های حاکمیتی کشور توانستند مشکلات این حوزه را حل کنند.

رئیس نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها با بیان این مطلب که دانشگاه‌ها متناسب با تحریم، آرایشی نداشتند اما آنها مقصر نیستند، اضافه کرد: مجموعه بدنه مدیریتی کشور باید مسئله را به دانشگاه عرضه کند و به دنبال راه حل باشند.

وی افزود: موضوع تحریم‌ها علیرغم اینکه سفره مردم، سلامت، دارو، غذا و آسایش مردم را هدف قرار داده اما هدف گذاری از سوی تحریم‌ها، مسائل اجتماعی مانند اعتماد، امید و آرمان است. به اعتراف آمریکا ما در مسئله تحریم‌ها اتاق جنگ تحریم داریم که این اتاق باید در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز تعریف شود. یک جبهه هم افزا و هماهنگ در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی علیه کشور حرکت می‌کند که دین، باور، ایمان و اعتماد مردم را هدف قرار داده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.