سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲

نشست هم اندیشی معاونت فرهنگی و دانشجویی با مدیر کل حراست دانشگاه

IMG_20190701_123035_BURST۰۰۲.jpg

رسالت مهمی بر عهده مسئولان و مدیران به‌ویژه همکاران حراست دانشگاه است و حراست به‌عنوان امین، چشم و گوش مسئولین باید موضوعات را رصد و اطلاعات را جهت تصمیم‌گیری مناسب با دقت و به‌موقع گزارش کند.

به گزارش مفدا ارومیه؛ اولین نشست هم‌اندیشی مسئولین معاونت فرهنگی، دانشجویی و مدیران حراست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با حضور دکتر علی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر محمد رضا فروتنی مدیر حراست، مهندس ناصر شیخی مسئول حفاظت IT حراست دانشگاه، مدیران و رؤسای ادارات معاونت فرهنگی و دانشجویی در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

دکتر آقاپور هدف از برگزاری این نشست را هم‌اندیشی و هم‌افزایی بین مسئولین معاونت و حراست عنوان و بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر بین مدیریت حراست و معاونت فرهنگی و دانشجویی تأکید کردند.

 وی در ادامه سخنان خود گفت: رسالت مهمی بر عهده مسئولان و مدیران به‌ویژه همکاران حراست دانشگاه است؛ حراست به‌عنوان امین، چشم و گوش مسئولین باید موضوعات را رصد و اطلاعات را جهت تصمیم‌گیری مناسب با دقت و به‌موقع گزارش کند. وی، حراست را بازوی کمکی مدیران در دانشگاه معرفی کرد و افزود: رؤسای واحدهای دانشگاهی با تعامل و همکاری مدیران حراست می‌توانند درست تصمیم بگیرند و به‌موقع پاسخگو باشند.

در ادامه این جلسه دکتر فروتن با تأکید بر نقش حراست دانشگاه بیان کرد: فلسفه حضور حراست، برخورد نیست بلکه پیشگیری و ارائه راهبرد و مشاوره است. نگاه حراست جرم نگارانه نیست بلکه تخلف نگر و عنصری صیانتی است و یپیشگیری، آینده‌نگری وظیفه اصلی حراست است.

وی اظهار داشت: مجموعه حراست همانند چراغ راهی روشن است که باید خوب ببیند و خوب بشنود تا بتواند به‌خوبی مدیران دستگاه‌ها را در هدایت واحدهای دانشگاهی یاری دهد؛ حراست با جلب اعتماد مسئولان و سه رکن اصلی دانشگاه اعم از کارکنان، استادان و به‌ویژه دانشجویان با حسن تعامل و عمل صالح می‌توانند در پیشبرد اهداف مجموعه اثرگذار باشد.

در ادامه این نشست مدیران و رؤسای ادارات نکات موردنظر خود را در راستای تسهیل امورات و کاهش آسیب‌های اجتماعی مطرح و در انتهای جلسه مقرر شد تا پایان سال و اقتضای شرایط جلسات دیگری برگزار گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.