چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲

افت فشار و قطعی مکرر آب در خوابگاه طاها دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آب خوابگاه

به دنبال افت قشار و قطعی مکرر آب، آب رسانی به خوابگاه طاها دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تانکر در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گفتگو با مفدا اظهار کرد: آب خوابگاه طاها از پنج صبح روز گذشته قطع است  و دلیل این قطعی افت فشار آب در منطقه می‌باشد. مهندس نکونام افزود از ابتدای تابستان تقریبا همه مناطق شهر با این مساله مواجه بوده‌اند و توصیه‌هایی مربوط به صرفه جویی در مصرف آب مکررا از سوی مسؤولان منتشر شده است. وی ادامه داد، پمپ‌های مربوط به مخازن آب خوابگاه عملا با افت فشار آب هوا می‌کشیدند و برای رفع مشکل از طریق اداره آب و فاضلاب شهر کرمان از یک تانکر آب شهری جهت پر کردن مخزن آب خوابگاه بهره جسته‌ایم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت امیدواریم با پر شدن مجدد مخزن مشکل قطعی آب خوابگاه مرتفع شود.

گفتنی است به رغم افزایش نزولات جوی در سال جاری خشکسالی‌های انباشته ۲ دهه گذشته، تراز بسیار منفی برای میزان ذخائر آبی ایجاد کرده است که به زعم کارشناسان این فاصله به آسانی جبران نمی‌شود.

بارش های اخیر با تاثیر مثبت در کوتاه مدت بر اکوسیستم آب استان، باعث افزایش اندک آب های زیر زمین شده ، اما پدیده خشکسالی و بحران کمبود آب هنوز رفع نشده و همچنان  به صرفه جویی و مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف تاکید می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.