چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با موارد سوء مصرف مواد مخدر در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

کردستان

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کردستان و به منظور آگاهی و آشنایی بیشتر سرپرستان و ناظمه‌های خوابگاه‌های دانشجویی در مورد پیامدهای مصرف مخدر، کارگاه آموزشی یک روزه ای با موضوع "آشنایی با موارد سوء مصرف مواد مخدر" در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا کردستان، این برنامه آموزشی در راستای اجرای مصوبات شورای تامین روان دانشجویان بمنظور آگاهی و آشنایی بیشتر سرپرستان و ناظمه های خوابگاه های دانشجویی در مورد پیامدهای سو مصرف مواد مخدر در پردیس دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی سرپرستان و ناظمه‌های خوابگاه‌های دانشجویی با انواع روانگردان‌ها مانند ریتالین، ترامادول ، متادون و ... آشنا شدند و همچنین در مورد تاثیرات سومصرف موارد نیز مطالبی ارائه شد.

همچنین با ارائه آخرین آمار تحقیقات در مورد شیوع اعتیاد در بین دانشجویان در کشور، به توضیح موارد سوء مصرف و نحوه مصرف انها پرداخته شد.

گفتنی است، در این جلسه از اهمیت  جایگاه سرپرستان و ناظمه های خوابگاهها به جهت تعامل مناسب با دانشجویان و نحوه اطلاع رسانی موارد احتمالی سو مصرف مطالبی برای کارکنان مدیریت امور دانشجویی و اداره مشاوره به منظور انجام مداخلات کارساز بیان شد.

لازم به ذکر است، این جلسه با مشارکت شرکت کنندگان و تبادل تجارب و انجام پرسش و پاسخ ادامه داشت و با تاکید بر حفظ رازداری و حرمت دانشجویان به پایان رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.