چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

راه اندازی پویش همگانی تهیه دارو از سوی بسیج دانشجویی علوم پزشکی شاهرود

بسیج شاهرود

پویش همگانی "تهیه و تامین دارو برای مناطق محروم" استان سمنان از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به راه افتاده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در گفت و گو با خبرنگار مفدا شاهرود، با تأکید بر اینکه پویش تهیه دارو موقتی و تنها دانشجویی نبوده، بلکه همه خیران می‌توانند در آن شرکت کنند، افزود: دفترچه بیمه خدمات روستایی اقلام محدودی از دارو های مورد نیاز مردم روستا که صرفا مرکز جامع سلامت در اختیار می گذارد را تحت پوشش خود قرار می دهد.

"محمد ساعدی" با بیان اینکه دارو تنها زمانی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد که پزشک مرکز روستا آن را تجویز کرده باشد، یادآور شد: این درصورتی است که در اردوهای جهادی تیم درمان اعزامی دارو هایی را تجویز می‌کنند که اگر  بنا باشد آزاد خریداری شود، مبلغ زیادی باید هزینه داروتراپی شود.

وی اضافه کرد: اگر دارو ها به دست بیماران نرسد، در عمل فرستادن تیم درمان متشکل از متخصصان بی حاصل خواهد بود و چون تمهیدات دارو از طریق دانشگاه و وزارت بهداشت ممکن نیست، بهترین کار، کمک گرفتن از خیران است.

مسئول بسیج دانشجویی شاهرود اضافه کرد: با این کار ما واسطه می شویم که داروها طبق نسخه تجویز شده پزشک به دست بیماران برسد.

ساعدی تأکید کرد: در این پویش تنها کمک هزینه نقدی جمع آوری و دارو هم فقط از خیران صاحب داروخانه دریافت می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.