چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به بحث آسیب‌های اجتماعی با نگاه جهادی وارد می‌شود

نمایندگی رهبری

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در وضعیت فعلی آسیب‌های اجتماعی بایستی با یک نگاه جهادی وارد شویم و به رفع این معضلات کمک کنیم تا یک الگوی ماندگار شکل بگیرد.

به گزارش مفدا، حجت‌الاسلام سعید کرمی مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در جلسه تشریح و تبیین طرح ملی کمیته کنترل و کاهش طلاق گفت: یکی از موضوعاتی که غالباً در صدر توجه و یکی از آسیب‌های جدی اجتماعی است، بحث طلاق و تاخیر در ازدواج است.

وی گفت: امروزه میل به ازدواج در جوانان کاهش یافته و آمار طلاق روز به روز بیشتر می‌شود. متأثر از این دغدغه شورای عالی انقلاب فرهنگی مأمور به تنظیم یک برنامه ملی برای کاهش طلاق شد که این برنامه تصویب و عملیاتی شد.

کرمی تاکید کرد: برای هر دستگاهی که در این برنامه مسئولیت دارد نقش و وظایفی تعیین شده است و کمیته‌ای هم برای پیگیری و اجرای برنامه‌ای ملی تحت عنوان «کمیته ملی کنترل و کاهش طلاق» در شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت و یکی از مهمترین برنامه‌های این کمیته، الزامی کردن آموزش‌های ضمن عقد یا قبل از عقد بود.

حجت‌الاسلام سعید کرمی بیان کرد: آنچه که در برنامه کنترل و کاهش طلاق مصوب شده، ۶ ساعت برنامه آموزشی غیر از بحث زناشویی است. اخلاق، احکام، حقوق، روانشناسی و مشاوره سرفصل‌هایی هستند که مصوب شده است که در بدو آغاز زندگی و لحظه عقد به زوجین آموزش داده شود.

کرمی گفت: می‌توان گفت تنها نهاد است که به جهت دارا بودن عقبه محتوایی و نیروی انسانی کارآمد در استان‌ها، می‌تواند این کار را به بهترین وجه انجام دهد.

مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: در هر استان دانشگاه‌های علوم پزشکی متولی آموزش زوجین هستند و دیگر در این بحث با دستگاه‌های مختلف روبه‌رو نیستیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وی تاکید کرد؛ حقیقتا اگر روحانیت و نهاد وارد کار نشوند، اتفاقات ناخوشایندی در این عرصه روی خواهد داد. به همین منظور نهاد رهبری در دانشگاه‌ها وارد کار شده است و تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای بین نهاد، وزارت کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.